10:23, 19 вересня 2020 р.

Чернігів дочекався туристів?

Навесні можна було почути думки аналітиків, які прогнозували, що закриття кордонів між країнами призведе до піднесення внутрішнього туризму. І навіть наочні спостереження показують – Чернігову в цьому плані пощастило. Кількість гостей зростала у місті протягом усього літа. Пік відвідуваності припав на серпень, а особливо на довгі вихідні з нагоди Дня Незалежності. Саме в ці дні в усіх пов’язаних з туризмом сферах життя міста відчувалося, що Чернігів цікавий людям з усієї країни.

Переповнені готелі, двогодинні черги до Антонієвих печер та екскурсовод як найбільш затребувана професія літа. Що з цього правда, а що ні? Давайте розберемось.

Чернігів дочекався туристів? , фото-1

Готелі та ресторани

У готельно-ресторанному комплексі RIVERSIDE нам розповіли, що днями, коли в Україні відзначався День Незалежності, вони зіштовхнулися з чималим напливом людей. Іноземців серед них практично не було, натомість жителів з інших, часто-густо досить віддалених регіонів нашої країни було стільки, що в адміністрації готелю навіть виникли складнощі з поселенням усіх бажаючих. Серед відвідувачів цього комплексу найбільше громадян прибуло з Києва, Одеси, Дніпра та Львова. Загалом схожа картина спостерігалася протягом цілого серпня. Однак саме на святкові вихідні з нагоди Дня Незалежності в готелі зіштовхнулися з настільки потужним напливом бажаючих оселитися, що з розміщенням почали виникати проблеми.

А ось до Дня міста чогось подібного вже не очікують. Заздалегідь номери забронювало не дуже багато людей. Та й не факт, що їх поїздки до Чернігова взагалі приурочені саме до міського свята.

У свою чергу представники готелю «Україна» нам повідомили, що чогось надзвичайного в плані кількості охочих громадян зняти номер на цей же період вони не відзначили.

– Розумієте, у різних готелях різна цінова пропозиція. Саме у нас великої кількості постояльців не було. Навпаки, у порівнянні з минулим роком фіксується певний спад, який ми пов’язуємо з карантинними обмеженнями,– зазначили в готелі.

Заступниця начальника міського управління культури та туризму Катерина Литвин відзначила, що, відповідно до наявних даних, у середньому протягом літа чернігівські готелі були заповнені на 70–80%, а на свята, коли припадало більше трьох – п’яти вихідних, то й на всі 100%.

З аналогічним запитанням ми звернулися і до чернігівських закладів харчування. У ресторані «Хряк» розповіли: аномально великої кількості відвідувачів ані на вихідних з нагоди Дня Незалежності, ані в серпні загалом не було. Щоправда, бували дні, коли у закладі спостерігався аншлаг. Але для них це справа звична. До того ж у цей період побільшало бажаючих попоїсти з інших регіонів, насамперед киян та жителів різних міст із заходу України.

У кав’ярні «Цапа» та ресторані «Українське підпілля» зазначили: відвідувачів було не більше, ніж зазвичай, ба навіть трошки менше у порівнянні з минулим роком.

Екскурсії водили у дві зміни

Серед тих, хто відчув, що туристів з інших регіонів і справді побільшало, були чернігівські екскурсоводи. Як сказав місцевий історик і гід Володимир Пилипенко, цьогорічний серпень у Чернігові й справді видався жвавим. У середньому він проводив по дві, а то і три екскурсії щодня.

Загалом історик відзначив, що туристичний серпень завжди був для нашого міста досить активним місяцем, але цього року він перекрив усі попередні рекорди за кількістю бажаючих ознайомитися з нашими пам’ятками.

Він пов’язує це безпосередньо з карантинними обмеженнями, які торкнулися практично всіх країн світу. Кордони багатьох держав закрилися для українців, тож вони почали відкривати терени рідного краю.

У свою чергу екскурсоводиня Олександра Федоренко розповіла, що в попередні роки в цей же період проводила по одній екскурсії на день. Нині ж – у середньому дві. Кількість бажаючих на цьому не вичерпувалася, але, як правило, після 8–10 годин таких прогулянок, на третю групу не вистачало ані сил, ані часу в добі.

Через те, що екскурсійний графік цього літа став щільнішим, навіть довелося не підлаштовувати час проведення до побажань групи, а навпаки – екскурсоводи самі призначали їм час.

Катерина Литвин відзначила, що для екскурсоводів роботи і справді не бракувало. Так, на вихідних, приурочених до Дня Незалежності, були задіяні всі випускники Чернігівської школи гідів.

До печер потрапили не всі

Причину величезної черги бажаючих потрапити до однієї з найпопулярніших чернігівських пам’яток – Антонієвих печер Володимир Пилипенко пояснив не тільки тим, що кількість туристів у місті зросла. Так, скупчення людей біля печер утворилося через пропускну систему, викликану карантинними обмеженнями. Відтак у печерах не могло одночасно перебувати понад 10 осіб. Для порівняння, раніше у підземеллі можна було спокійно водити дві групи по три десятки чоловік. Тобто фактично вшестеро більше.

Олександра Федоренко відзначила також й інші проблеми, які виникли у туристів з відвідинами Антонієвих печер. Так, вона розповіла, що для багатьох потреба вистояти у черзі півтори, а то й усі дві години ставала, так би мовити, ложкою дьогтю в бочці меду.

Одного разу відвідини печер зіпсували мені екскурсію. День тоді видався спекотним, люди чекали півтори години, а потім ще й працівники почали грубити, підганяти, мовляв, швидше все дивіться та йдіть. Це зіпсувало людям і настрій, і враження. Тож, аби хоча б якось це компенсувати, я вирішила не брати плату за витрачений даремно час, – розповіла Олександра.

Після такого неприємного інциденту, для того аби вберегти гостей міста від псування нервів, вона почала пропонувати обійтися лише усною розповіддю. Більшість, убачивши, що на відвідини печер доведеться чекати надто довго, погоджувалася на такий варіант.

Чернігів охоче відвідують жителі великих міст – Києва, Одеси, Дніпра, Харкова та Львова. Зокрема, одесити та львів’яни знаходять у нашому місті перепочинок від власних туристів.

Наступного піка гостей, за словами Катерини Литвин, варто очікувати на свято Покрови. Адже на нього припадає три вихідних дні. А ось на День міста очікувати чогось надзвичайного не варто, адже через збільшення хворих на коронавірус святкування передбачено набагато скромніше, ніж у попередні роки. Зокрема, міська влада вже відмінила запланований раніше концерт Монатіка.

Основна проблема, яка гальмує розвиток туризму в нашому місті, – погана логістика. Чернігів не має залізничного сполучення з іншими обласними центрами. Доводиться робити пересадку в Києві. Тож більшість туристів добираються до міста над Десною власними автівками. А вони є далеко не у всіх.

За даними інформаційного центру «Київстар», протягом літа Чернігів відвідало більше ніж 600 тис. жителів інших областей, які користуються сім-картами цього оператора. Тобто реально цифри набагато більші. До того ж попри карантинні обмеження тут побувало близько 15 тис. іноземців, в основному французів, німців та британців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм #День незалежності #Антонієї печери #готелі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...