• Головна
  • Дружині загиблого нардепа відмовили у реєстрації на 208 окрузі Чернігівщини
09:54, 24 вересня 2020 р.

Дружині загиблого нардепа відмовили у реєстрації на 208 окрузі Чернігівщини

Дружині загиблого нардепа відмовили у реєстрації на 208 окрузі Чернігівщини

Людмилі Давиденко, дружині загиблого нардепа Валерія Давиденка, відмовили в реєстрації як кандидата в народні депутати за 208-м округом. Причина – недійсний паспорт, який вона змінила у зв’язку зі зміною прізвища.

Таку інформацію повідомило Суспільне Чернігів з посиланням на Центральну виборчу комісію.

Сама Людмила Давиденко стверджує, це – технічна помилка працівників міграційної служби, і планує впродовж доби добитися її виправлення.

Олександра Кармиза, членкиня ЦВК, каже, відповідно до змісту Закону України про вибори народних депутатів, а також роз’яснень, ЦВК реєструє кандидата в народні депутати за умови пред’явлення ним особисто документа, що підтвержує особу - ксерокопії першої та другої сторінок паспорту громадянина України. Людмила Давиденко пред’явила, подаючи документи 18 вересня, ID-картку.

«До ЦВК 19 вересня 2020 року надійшло звернення громадянина України щодо можливих порушень в порядку зміни прізвища Давиденко Людмилою та анулювання її паспорта, виданого на вказане прізвище. У зв’язку з цим, ЦВК звернулася до Міністерства Внутрішніх Справ, а також – до Державної міграційної служби з проханням надати інформацію про дійсність паспорта», - сказала Олександра Кармиза.

На засіданні була присутньою і сама Людмила Давиденко. Каже, намагалася встановити, чому паспорт визнали недійсним:

Я відвідала районний відділ Державної міграційної служби в Обухові, працівниками якого було допущено технічну помилку, як було вияснено в ході відповідної перевірки. Я залишила там свою заяву про вияснення обставин, - повідомила Людмила Давиденко.

За словами Людмили Давиденко, міграційна служба підтвердила цей факт.

Особа, яка допустила цю помилку, просто переплутала одну із цифр паспорта. Тобто насправді був намір вносити зміни про недійсність документа іншої особи. А виявилось, що цей документ належав мені, - розповіла вона.

Крім того, каже пані Людмила, не розуміє, чому помилка сталася саме в Обухівському відділі міграційної служби, адже зареєстрована вона в Печерському районі міста Києва, і всі процедури, пов’язані з паспортними даними, реалізовувала там.

Давиденко написала заяву з проханням якнайшвидше виправити цю помилку, адже вона може порушити її конституційне право – бути обраною. Та просить ЦВК все ж зареєструвати її як кандидата або ж надати час для того, аби отримати документальне підтвердження того, що паспорт визнали недійсним помилково. Наразі такого документа, каже, не має.

За її словами, працівники Обухівського відділу міграційної служби не можуть самостійно приймати рішення про виправлення цієї помилки. Це має зробити Державна міграційна служба.

На запитання членкині комісії Ірини Єфремової, навіщо змінювати паспорт напередодні реєстрації у кандидати, Людмила сказала, що зробила це в пам’ять про свого чоловіка – Валерія Давиденка. А також – заради своїх дітей.

Нагадаємо, Валерія Давиденка, народного депутата за 208-м округом, знайшли мертвим у своєму офісі в Києві 23 травня 2020 року. Справу досі розслідують. Проміжні вибори на 208-му окрузі призначили, коли комісія отримала засвідчену копію свідоцтва про його смерть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Валерій Давиденко #Людмила Давиденко #208 округ #ЦВК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...