• Головна
  • Тепловики Чернігівщини виступили за якнайшвидше прийняття проекту закону 3800-1
11:07, 28 вересня 2020 р.

Тепловики Чернігівщини виступили за якнайшвидше прийняття проекту закону 3800-1

Близько 50-ти теплопостачальних підприємств з 15 областей України одностайно підтримали якнайшвидший розгляд та прийняття законопроекту №3800-1, який забезпечить вчасний початок опалювального сезону по всій країні.

48 підприємств з усієї України обговорили проблеми галузі на Всеукраїнському форумі «Боргова криза на газовому ринку та шляхи стабілізації фінансово-господарської діяльності теплопостачальних та газопостачальних організацій перед початком опалювального сезону». Вже вдруге майданчиком для обговорення стала Федерація роботодавців України.

За словами представників асоціацій "Укртеплокомуненерго" та УкрТЕЦ, по всій країні тепловики стикаються з однаковими проблемами: старі борги за газ, вимивання коштів в погашення заборгованостей минулих періодів, брак грошей на модернізацію і підготовку до зими. Ускладнюється ситуація захмарними штрафами з боку НАК «Нафтогаз України», які неможливо включити в тариф на тепло.

Технічний директор чернігівського «Облтеплокомуненерго» Петро Мазяр, виступаючи на форумі, сказав: «Сьогодні нагальним є питання блокування рахунків теплопостачальників виконавцями, в тому числі і приватними, і накладення арештів за заявами НАК «Нафтогаз» відносно нарахованих штрафних санкцій. Вони нараховані за договорами постачання газу, за якими вже сплачена заборгованість. Ця ситуація паралізує діяльність підприємства – виникають проблеми з виплатою зарплати, податків, зі сплатою за спожиті енергоносії. Ми не можемо закінчити поточні ремонти. Ми в Чернігові розпочали реконструкцію котельні і під великим питанням її закінчення.  8 житлових будинків можуть залишитися і без води, і без опалення. Ми зверталися до НАК «Нафтогаз», до Прем’єр-міністра, Кабміну з проханням втрутитися в ситуацію для припинення цих деструктивних дій і зняття арешту, щоб підприємство могло функціонувати. Ми підтримуємо проекти законів 3508 і 3800-1 – це нормативні акти, які нам допоможуть вирівняти ситуацію».

«В умовах, в яких працюють теплопостачальні підприємства, вони не спроможні заплатити за природний газ у тих обсягах, у яких виставляють рахунки, - вважає Ярослав Рабошук, заступник виконавчого директора Асоціації міст України. - Це призвело до того, що ми на сьогоднішній день маємо вже 36 мільярдів гривень заборгованості за природній газ».

Наявність боргової проблеми визнають навіть в Міністерстві економіки, але поки що пропонують заборонити арештовувати рахунки тепловиків під час опалювального сезону. Вирішити проблему теплової галузі можна, стверджують фахівці. І навіть відповідний документ до розгляду Верховною Радою вже зареєстрований. Це проект закону 3800-1, який передбачає списання боргів, утворених на ринку природного газу через державне регулювання.

«На сьогоднішній день однією з тем, яка має бути розглянута и прийнята , є розроблений законопроект 3800-1, - говорить Сергій Дунайло, віце-президент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго». - Він дозволить дійсно стабілізувати фінансовий стан теплових підприємств».

Всі учасники форуму разом з представниками місцевої влади домовились повторно звернутись до РНБО, Кабміну та Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з вимогою якомога швидше розглянути проект закону №3800-1 та передати його до Верховної Ради.

Нагадаємо, у серпні керівництво ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання», АТ «ОТКЕ», заступник прилуцького міського голови Олександр Сивенко, в.о. директора Департаменту ЕТЗта ЖКГ облдержадміністрації Геннадій Луценко вже зверталися до Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, народних депутатівта членів Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з проханнямпровести обговорення законопроекту 3800-1 на початку вересня та прискорити його винесення на голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #законопроєкт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...