• Головна
  • Нова туристична родзинка Чернігова – скляні стенди зі втраченими пам’ятками
08:56, 29 вересня 2020 р.

Нова туристична родзинка Чернігова – скляні стенди зі втраченими пам’ятками

Вже у жовтні у Чернігові може з’явитися новий для нашого міста формат туристичної інфраструктури – «силуети на склі», повідомили у Чернігівській міській раді.

Як відомо, лише мала частинка архітектурних та історичних пам’яток Чернігова дожила до нашого часу. Багаторічні археологічні, історичні та архітектурні дослідження показали, що велика частина споруд просто втрачена збереглася з великими перебудовами.

Користуючись досвідом зарубіжних колег, у Чернігові вирішили спробувати реалізувати невеликий проєкт «Силуети на склі, або Чернігів, який не зберігся».

Ініціювало і реалізує його управління культури та туризму – відділ туризму і чернігівський туристично-інформаційний центр. Позаду – рік робіт з відбору та вивчення об’єктів-претендентів, вибір ракурсів, тощо. 

Зараз вже напрацьовано дев'ять макетів, автором яких є чернігівський історик Олександр Бондар.

Бюджетні кошти на такий проєкт у цьому році не закладалися, тож управління активно подає заявки для залучення грантів. Якщо все вийде, то першою (як пробний варіант) планують встановити таку табличку з силуетом Покровської церкви ХІХ ст.

Вона була прибудована в якості теплої церкви до Катерининського храму за проектом 1836 р. замість старої дерев’яної церкви, котра існувала на Третяку з ХVII cт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олександр Бондар #туризм #пам'ятки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...