Ярослав КУЦ: будівництво дороги на Шерстянку – особиста заслуга Владислава Атрошенка

Ярослав КУЦ: будівництво дороги на Шерстянку – особиста заслуга Владислава Атрошенка

Ярослав КУЦ, начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, розповідає про наймасштабніший і найочікуваніший проєкт цього року – будівництво дороги на Шерстянку.

Розмови про необхідність будівництва дороги на Шерстянку точаться в Чернігові вже більше десятиліття, а, як дехто каже, і понад 30 років. На попередніх місцевих виборах – і не одних! – практично всі кандидати на посаду мера обіцяли, що за їхнього головування цю дорогу обов’язково таки збудують. Втім, на практиці далі розмов справа не рухалася.

Ще 2016 року, відразу після обрання, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив за мету вирішити цю наболілу для міста проблему. За його вказівкою почалися підготовчі роботи. Адже насправді потрібно було вирішити цілу низку складних питань. Наприклад, щодо приватних земельних ділянок, по яких має пролягати дорога, щодо безпечного її перетину із залізницею.

Врешті-решт, минулого року проектування дороги було завершено. Лишалося вирішити найскладніше питання – фінансування.

І тут Владислав Атрошенко особисто доклав чимало зусиль і часу задля того, щоб добитися виділення з Державного дорожнього фонду коштів, які дали змогу розпочати роботи. Це – стовідсотково його заслуга!

Цього року ми зробили основні земельні роботи – побудували нову зливову каналізацію, замінили всі інфраструктурні мережі – електричні, комунікаційні, газову, зробили основу дороги і вклали її нижнім шаром асфальтобетону. Всі роботи провадимо за найсучаснішими передовими технологіями, аналогічними тим, за якими зараз реконструюється траса Київ – Чернігів: кладемо «пиріг» з піщаного насипу і різних видів сумішей щебеню. Дорога навіть з максимальним навантаженням має витримала без капітального ремонту мінімум 10 років.

Зараз продовжуємо будувати тротуари, облаштовуємо зупинки громадського транспорту, монтуємо зовнішнє освітлення, встановлюємо огородження, обладнуємо перетин дороги із залізничним шляхом, провадимо роботи з благоустрою.

На перехрестях облаштовуємо кругові розв’язки, аби при закритті залізничного переїзду вантажні фури не блокували проїзд, також це надає можливість їх комфортному і безпечному розвороту, адже тут в’їзд з боку Славутича і промислова зона.

Звісно, хотілося б завершити будівництво якомога швидше, однак коштів, які цього року було в змозі додатково виділити місто, для цього недостатньо. Тому вже наступного року укладемо верхній шар асфальту, нанесемо розмітку, встановимо дорожні знаки, завершимо благоустрій території та озеленення.

Після завершення всіх робіт чернігівці отримають дорогу, завдяки якій шлях із мікрорайону Текстильників до вулиці Івана Мазепи і далі до центру скоротиться на 5 кілометрів, тобто як мінімум на 10-15 хвилин. І це питання не лише зручності для чернігівців, а й безпеки, зокрема, скоротиться час доїзду швидкої чи пожежних.

Мине кілька років, і чернігівці – завдяки команді Владислава Атрошенка! – вже не уявлятимуть міста без цієї дороги.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
352 просмотра в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии