Змінюємо історію: в центрі Чернігова вперше встановлять наземний гідрант

Водопровід з'явився в місті Чернігові у 1880 році. Приблизно в той же час в нашому місті для боротьби з пожежами почали використовувати гідранти, принцип роботи яких залишається незмінним вже понад півтора століття.

До жовтня 2020 року в Чернігові використовували виключно підземні гідранти, через те, що переважна кількість водопровідних мереж міста знаходиться попід проїзною частиною доріг.

Про це повідомляє КП "Чернігівводоканал".

Їх встановлюють у водопровідних колодязях під кришками люків. Сучасні пристрої пожежогасіння розраховані на кілька десятиліть повноцінної роботи. Конструкція ПГ максимально спрощена, що знижує ймовірність поломки і необхідності ремонту.

Змінюємо історію: в центрі Чернігова вперше встановлять наземний гідрант, фото-1

З позитивних якостей підземних пожежних гідрантів варто виділити наступні:

  • Антивандальні якості. Оскільки пристрій знаходиться в колодязі і закрито люком, його не можуть зрізати, деформувати, розмалювати.
  • Корпус пожежного гідранта виготовляють зі сталі або чавуну. Це виключає механічні пошкодження.
  • Робота при низьких температурах. Нижче рівня землі температура підвищується. Гідрант закритий від снігових заметів, йому не загрожує обледеніння. Замерзання може трапитися хіба що при екстремально низьких температурах.
  • Гідрант не заважає пішоходам або автомобілям, не представляє небезпеки в темний час доби.
  • Тривале збереження функціональності. Завдяки розташуванню в закритому просторі все елементи гідранту захищені від впливу зовнішніх негативних чинників.

Негативні сторони підземних моделей пожежних гідрантів:

  • Можуть виникнути складнощі з пошуком люка, особливо якщо він занесений снігом.
  • Для під'єднання пожежного рукава необхідно зняти люк і встановити колонку. Це вимагає додаткового часу.
  • При розташуванні в низині можливе затоплення колодязя ґрунтовими водами.

В той же час в країнах Європи та Америки широко використовуються наземні пожежні гідранти. Для того, щоб вивчити технологію монтажу та плюси-мінуси експлуатації саме таких присторїв, в центральній частині Чернігова буде змонтовано перший наземний пожежний гідрант нашого міста.

Змінюємо історію: в центрі Чернігова вперше встановлять наземний гідрант, фото-2

Довідка

Наприкінці XIX століття в багатьох містах за пропозицією Миколи Петровича Зиміна (автора конструкції чернігівської водонапірної башти) на прокладеному вздовж вулиць протипожежному водопроводі через кожні 40 - 60 сажнів на пожежних підставках було змонтовано підземні пожежні гідранти, виготовлені за кресленнями, наданими адміністрацією м. Провіденса (США). За радянських часів пожежні гідранти було стандартизовано, випущений ГОСТ 8220, за яким вони випускаються і донині.

пожежа гідрант оновлення центр міста Чернігівводоканал
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
485 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии