• Головна
  • Дві чернігівські письменниці претендують на престижну нагороду «Книга року ВВС»
11:12, 2 жовтня 2020 р.

Дві чернігівські письменниці претендують на престижну нагороду «Книга року ВВС»

Дві чернігівські письменниці претендують на престижну нагороду «Книга року ВВС»

ВВС News Україна визначила Довгі списки літературної премії, що вручається з 2005 року.

Визначення найкращих книжок 2020 року передбачене в трьох номінаціях: Книга року, Дитяча книга року та Книга року – Есеїстика.

Саме в останній номінації серед 10 фіналістів – претендентів на премію – представлені дві книги чернігівських письменниць.

Це «Вулиця причетних або Чернігівська справа Лук’яненка» Віри Курико (видавництво «Темпора») та «Зовсім не страшна книга» Анастасії Леухіної (видавництво «Дух і Літера»).

«Вулиця причетних» – історія про звичайних радянських людей, яких система використала для повторного засудження дисидента Левка Лук’яненка, коли він мешкав із першою дружиною в Чернігові.

Хто вони, ці люди? І чи пригадують свої на перший погляд непримітні дії та слова? І як ставляться до цих дій та слів нині: вважають їх самозахистом? А може, компромісом? Або пристосуванням? І чи готові вони сьогодні прийняти нові умови так, як прийняли попередні, й жити в місті, де одну з найважливіших вулиць можуть назвати на честь людини, якої так боялася радянська влада і до нищення якої залучила всіх, хто не противився?

«Зовсім не страшна книга» – «про життя, смерть і все, що поміж ними», говориться в анотації.

Дві чернігівські письменниці претендують на престижну нагороду «Книга року ВВС», фото-1

Що робити, якщо когось із близьких вам людей спіткала невиліковна хвороба? Куди бігти, де шукати підтримки, як поводитися з хворим? У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які дають відповіді на ці та інші складні запитання. Але вони не казенні, а написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій, інколи з гумором. А ще – помережані щирими й щемкими історіями людей, які діляться власним досвідом переживання подібних ситуацій, показуючи, що навіть хвороби і смерть не здаватимуться такими страшними, якщо переживати їх усвідомлено і в любові.

Фінал конкурсу Книга року ВВС відбудеться у грудні 2020 року. Переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту 1000 британських фунтів (близько 36 тисяч гривень).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Книга року ВВС #Віра Курико #Анастасія Леухіна #Вулиця причетних #Зовсім не страшна книга #літературна премія
Оголошення
live comments feed...