• Головна
  • У Чернігові пропонують створити муніципальні пункти роздільного збору сміття
11:08, 5 жовтня 2020 р.

У Чернігові пропонують створити муніципальні пункти роздільного збору сміття

У Чернігові пропонують створити муніципальні пункти роздільного збору сміття

В Єдиній системі місцевих петицій зареєстрували пропозицію, в якій йдеться про стоврення муніципальних пунктів збору вторинної сировини. Адже як відомо, з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи», до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році. Проте, в Чернігові й досі діє унітарна система збору твердих побутових відходів.

"Проблема з утилізацією твердих побутових відходів у Чернігові гостро відчувається вже не один рік. І питання не лише в інвестиціях і проектуванні сміттєпереробних комплексів. Питання також в культурі населення щодо роздільного збору і наявності відповідної муніципальної інфраструктури", - йдеться у повідомленні.

За словами автора петиції Сергія Безбородька, зараз в місті існує 131 майданчик, де загальна кількість встановлених сміттєвих контейнерів складає 600 шт. Але, не дивлячись на це, роздільний збір відходів не забезпечується, а зі складу побутових відходів не вилучаються відходи, що мають ресурсну цінність та небезпечні складові.

У Чернігові пропонують створити муніципальні пункти роздільного збору сміття, фото-1

Зазначається, що цього року ГО "Еко місто Чернігів" в партнерстві з обласним молодіжним центром за фінансової підтримки МЗС Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program обладнала першу в місті освітню станцію сортування. На площі у 42 кв. м. розміщено контейнери для роздільного збору більше ніж 20 видів вторинної сировини. 

Через те, що робота станції сортування є дуже запитуваною і не вимагає великих фінансових ресурсів для утримання, автор петиції пропонує забезпечувати заходи з організації та популяризації роздільного збору вторсировини за рахунок міського бюджету, а саме "Програми з поліпшення екологічного стану в м. Чернігові".

На даний момент, петицію підписало 175 чернігівців з 250 потрібних для її розгляду місцевою владою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сортувальна станція #сміття #вторинна сировина #гроші #екологія
Оголошення
live comments feed...