• Головна
  • Майже 150 млн грн виплатять медзакладам Чернігівщини за лікування пацієнтів з COVID-19
09:03, 8 жовтня 2020 р.

Майже 150 млн грн виплатять медзакладам Чернігівщини за лікування пацієнтів з COVID-19

Майже 150 млн грн виплатять медзакладам Чернігівщини за лікування пацієнтів з COVID-19

Понад 135 мільйонів гривень вже виплатила Національна служба здоров'я медзакладам Чернігівщини за лікування пацієнтів з COVID-19. До кінця поточного року за підписаними договорами мають ще виплатити близько 148 мільйонів.

Про це повідомляє Суспыльне Чернігів з посиланням на Національну службу здоров'я України.

Ці гроші передбачені для того, щоб пацієнти які захворіли на коронавірус чи мають підозру – лікувалися безплатно, а медичні працівники, які ризикують своїм життям і рятують пацієнтів – отримали гідну надбавку до зарплати.

Ще на початку пандемії у програму медичних гарантій НСЗУ включила додаткові медичні послуги і серед них тестування та лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією, так звані «ковідні пакети».

НСЗУ платить мобільним бригадам за тестування пацієнтів, закладам екстреної медичної допомоги, а також – лікарням, де надають стаціонарну допомогу.

У Чернігівській області на надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 законтрактовано 11 лікарень.

Серед закладів області, які підписали договори з НСЗУ на «ковідні пакети» найбільшу суму контракту отримав Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а саме – майже 64 мільйони гривень.

Національна служба здоров'я нараховує кошти до лікарень на подолання пандемії за принципом «гроші за медпрацівниками». Майже 51 тисячу гривень на місяць становить тариф для тестування вдома пацієнтів хворих на ковід або з підозрою.

Ця сума виділяється на кожну мобільну бригаду, яка працює в медзакладі і виїздить на виклики. У Чернігівській області 69 таких бригад, що надають допомогу хворим з ковід (станом на серпень 2020 року, за звітами закладів).

До того ж, понад 498 тисяч гривень на місяць передбачено тарифом на одну медичну команду, яка залучена до стаціонарного лікування хворих на ковід. Додатково заклади отримують ще кошти на ліки для пацієнтів у критичних станах.

Команд спеціалістів у лікарні має бути щонайменше 4. У складі кожної по 12 медпрацівників: троє лікарів, серед них обов'язково анестезіолог, та 9 осіб середнього або молодшого медперсоналу. Цей тариф передбачено на повне забезпечення пацієнта необхідним лікуванням та на доплати до 300% кожному члену команди, який має справу з хворими на ковід.

Утім важливо не лише скільки грошей виділяють, а й те як їх освоюють – підкреслюють в Національній службі здоров'я. Чи не щодня в країні фіксують новий антирекорд за кількістю виявлених випадків зараження за добу, а відтак і навантаження на лікарні зростає.

У такому випадку кожен заклад має право розширити кількість медичних команд, подати заявку до НСЗУ і отримати більше фінансування.

Нагадаємо, у Чернігові у зв'язку із завантаженням на 90% ліжкомісць, призначених для хворих на коронавірус, облдержадміністрація планує залучити до лікування інфікованих Чернігівську обласну лікарню. Наразі триває процес оформлення необхідних документів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #лікарні #карантин #гроші #виплати
Оголошення
live comments feed...