• Головна
  • Ярослав КУЦ: скульптурна композиція на Валу – нова туристична принада Чернігова
АКТУАЛЬНО
13:15, 10 жовтня 2020 р.

Ярослав КУЦ: скульптурна композиція на Валу – нова туристична принада Чернігова

АКТУАЛЬНО

Нова скульптурна композиція, встановлена при вході на Вал, стала примітною новацією в історичній частині Чернігова. Біля неї залюбки фотографуються і туристи, і жителі міста. Пройде небагато часу і вона стане ще однією візитівкою Чернігова – поряд з Катерининською та П’ятницькою церквами чи гарматами на Валу. У цьому переконаний начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав КУЦ.

Більш як двометрові скульптури, виготовлені із бронзи, увіковічнили чотири знакові для Чернігова історичні постаті: Монах Нестор-Літописець згадав Чернігів у Повісті минулих літ, під керівництвом князя Мстислава Хороброго Чернігів перетворився у столицю великого і могутнього князівства, перший чернігівський полковник Мартин Небаба очолив повстання проти польської влади у Чернігівському воєводстві Речі Посполитої, перший чернігівський архієпископ Лазар Баранович заснував у місті книговидавництво.

Поряд з ними на кам’яному п’єдесталі, в підніжжі якого на бруківці виготовлено пояс з чотирма історичними гербами Чернігова і чотирма табличками з історичними датами, встановлено бронзовий макет Дитинця XVIII століття у масштабі 1:300.

Ярослав КУЦ розповів, як міська влада готувала цей подарунок чернігівцям до цьогорічного дня міста.

– Ми ретельно підійшли до цього проекту. Провели багато консультацій з істориками, громадськими активістами, аби визначити саме тих історичних діячів, які є найбільш знаковими для Чернігова. Потім спільно з архітекторами і скульпторами визначали зовнішній вигляд композиції.

Команда Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка має на меті перетворити Чернігів у потужний туристичний центр. Встановлена скульптурна композиція – це ще одна принада, покликана привернути увагу гостей до потужного історичного минулого нашого древнього міста, – 
впевнений Ярослав КУЦ.

Довідково

Ярослав КУЦ – начальник управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. Балотується у депутати обласної ради від партії Владислава Атрошенка «Рідний дім». У партійному списку по місту Чернігову № 8.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...