Олександр Ломако: «5 років тому в уявленні містян Чернігів був провінційним містом. Зараз чернігівці побачили, що зміни на краще можливі»

Олександр Ломако – № 2 у списку партії «Рідний дім»  та заступник Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Разом вони працюють у команді вже понад 11 років. Зараз він очолює передвиборчий штаб Владислава Атрошенка та партії «РІДНИЙ ДІМ».

До виборів уже менше 2 тижнів і Олександр Ломако розповів про хід виборчої кампанії, основних конкурентів діючого міського голови та плани команди Владислава Атрошенка після виборів.

Результати роботи команди «Рідний дім»

Якщо говорити про 5 років команди Владислава Атрошенка – які три основні здобутки?

– Можна перелічувати реалізовані проекти, збудований дитсадок на Масанах, нову дорогу на Шерстянку, парки, сквери, найкращі в Україні дороги, відновлені тротуари та міждворові проїзди, придбане медичне обладнання... Але головне, як на мене, в іншому. Згадайте Чернігів 5 років тому – в уявленні містян це було провінційне місто, такий собі «супутник» столиці, де нічого не відбувалося. Люди не вірили в завтрашній день. Зараз чернігівці повірили, що зміни на краще можливі. Подивіться на очі людей, які з задоволенням запрошують подивитися на Чернігів та прогулятися новими парками своїх друзів та рідних з інших міст України. Чернігівці почали пишатися рідним містом! Це була обіцянка Владислава Атрошенка 5 років тому. І він її виконав.

Підтвердженням правильності взятого п’ять років тому курсу є перші щаблі різноманітних рейтингів, які нині посідає Чернігів…

– Так, Чернігів показав найкращу динаміку розвитку серед усіх обласних центрів України. Команда Владислава Атрошенка прийшла, коли місто було на 20-му місці у рейтингу обласних центрів. Зараз посідаємо друге-третє місця. Це – найкраща динаміка серед усіх обласних центрів України. Хоча можливості у Чернігова, відверто кажучи, далеко не найкращі. Близькість до кордону з воюючою державою, логістика та географічне розташування, кадровий потенціал – ці фактори підкажуть інвестору обрати місто десь в центрі країни. Тому і нижчі зарплати та менші можливості бюджету міста Чернігів, ніж усіх інших обласних центрів. Незважаючи на це, зміни в Чернігові більш помітні, ніж в інших містах України. Про це мені розповідають усі, хто їздить в інші обласні центри. Звичайно, це результат роботи міського голови Владислава Атрошенка та усієї команди «Рідного дому».

І якщо порівняти, як змінився Чернігів із ситуацією в інших обласних центрах, то наш міський голова Владислав Атрошенко по праву вважається найуспішнішим мером України.

Чому була створена партія «РІДНИЙ ДІМ»? Чому не долучилися до інших партій?

– Коли Владислав Атрошенко ухвалив рішення йти на другий термін ми почали думати над варіантами, адже законодавство передбачає участь у виборах у саме в партійному форматі. Приєднуватися до якоїсь всеукраїнської партії? Не варіант. Переконаний, що всі парламентські сили себе дискредитували та, змінюючи одна одну в уряді, зробили багато злочинів проти держави. Так з‘явилася єдина місцева партія – «РІДНИЙ ДІМ», партія чернігівців.

Про конкурентів

Кого ви вважаєте основними конкурентами на рівні області та міста?

– «РІДНИЙ ДІМ» – це не одна з багатьох. Ми єдина партія, яка не ставить загальноукраїнських політичних цілей, а дбає про соціально-економічний розвиток Чернігова та області. Подивіться на гасла всіх партій, що беруть участь у виборах – більшість обіцянок не має відношення до місцевого самоврядування. Тарифи, медична реформа, зовнішня політика, війна... Про це ми поговоримо на парламентських виборах. А зараз – місцеві. Тому, головний наш конкурент – ми самі. За 5 років зроблено дуже багато, більше, ніж за всі попередні каденції. Тому, донести до чернігівців що зроблено, що потрібно закріпити цей курс на розвиток міста та зробити його незворотнім, що важливо прийти 25 жовтня на дільниці та проголосувати за свою партію – це наша головна задача.

Зараз кандидат від «Слуги народу» Юрій Тарасовець презентує себе, як «нового мера». Що скажете?

– Мені здається, він не розуміє, хто такий та чим має займатися міський голова та не орієнтується в питаннях розвитку міста. Наприклад, нещодавно сказав, що Чернігів має купувати тролейбуси власного виробництва, а не у Львові чи Вінниці. Дивна заява, бо ми за каденцію придбали 32 нових тролейбуси з низькою підлогою, саме виробництва нашого заводу. Це робочі місця, зарплати чернігівців та сплачені тут податки. Жодного тролейбусу іншого виробництва ми не купували. У Вінниці, взагалі ніколи не виробляли тролейбуси, там їх можуть збирати з комплектуючих з різних заводів. Коли людина йде на посаду міського голови, він мав би знати такі базові речі.

Нещодавно місто сколихнула історія, коли озброєна охорона народного депутата Олега Семінського перешкоджала переклейці ваших бордів, а сам нардеп спускав колеса автомобілям, що стояли поруч. В чому суть конфлікту?

– У нас з ним немає ніякого конфлікту. Конфлікт може є у нього з самим собою, чи у них в партії. Не хочу коментувати його поведінку. Вона точно не відповідає статусу народного депутата. Думаю, виборці його обирали не для того, щоб він ходив по вулицях мирного Чернігова з автоматчиками.

Чи правильно зробила партія Європейська солідарність, висунувши в мери саме Марину Рейко?

– Коли стало відомо, що вона йде в мери від Європейської солідарності, в цій партії стався розкол, наскільки я знаю. Частина людей, які вважали, що партія має підтримати діючого міського голову Владислава Атрошенка вийшли з ЄС та заявили про це публічно. Подивіться, в Чернігові вони борються не з партією Володимира Зеленського, як по всій Україні, а з нашим міським головою. Я думаю, це помилка. Через це Європейська солідарність втратить частину свого рейтингу. Виглядає так, що вони не зацікавлені в розвитку Чернігова, а свої зусилля спрямовують на те, щоб трішки гірше зробити Владиславу Атрошенко. До речі, я не розумію, як їхні виборці відреагують на співпрацю Європейської солідарності з партією Путіна-Медведчука ОПЗЖ.

Що ви маєте на увазі, коли говорите про співпрацю «Європейської солідарності» та Опозиційної платформи за життя, адже для людей ці партії - повні антагоністи?

– Як на мене, факти цієї співпраці є очевидними для всіх. Це і те, що в списках цих двох партій на перших місцях люди, пов‘язані з однією відомою в місті бізнес-групою, які колись разом були депутатами від колишньої «Громадської думки». Також очевидна їхня співпраця у територіальних виборчих комісіях. Коли обласна ТВК ухвалила абсолютно законне рішення – не реєструвати клон команди Владислава Атрошенка під назвою «Рідне місто», ОПЗЖ та ЄС синхронно відкликали з комісій своїх представників, які проголосували по закону – за відмову у реєстрації партії-клону через численні порушення в документах, що потім підтвердили суди. Тому, мені особисто зрозуміло, що в Чернігові ОПЗЖ та ЄС – партнери. І така поведінка – це в першу чергу, неповага до виборців.

В 2015 році головними суперниками на виборах міського голови були Владислав Атрошенко та Олександр Соколов. Зараз вони також обидва балотуються.

– Соколов знову йде від партії «Наш край». Цього разу їхнє гасло – зробимо більше, буде краще. Цікаво, вони обіцяють зробити більше, ніж за 13 років, які він був міським головою? Так Владислав Атрошенко за 5 років вже зробив більше. Виборче гасло «Нашого краю» виконане, їм можна завершувати вибори. Чесно кажучи, я не розумію, навіщо Олександр Соколов балотується. Він у житті відбувся, 13 років працював міським головою. Зараз люди згадують, яким був Чернігів за його правління та не хочуть повернення. Не знаю, навіщо йому це.

Пріоритет на наступні 5 років

Головні завдання команди «Рідного дому» після перемоги на виборах?

– Втілити у життя проєкти 4 нові великі проекти:

• парк культури і відпочинку, який буде одним із найкращих парків у Східній Європі;

• школа на Бобровиці, проєкт якої вже готується, і це буде найсучасніша школа в Україні;

• повернення до управління містом ТЕЦ, яку віддав Соколов в оренду, побудова на її території сміттєпереробного заводу;

• побудова сучасного Палацу спорту з можливістю трансформації його в найбільший концертний майданчик Чернігова.

Ну, і звичайно ж продовження відновлення інфраструктури міста та продовження розпочатих добрих справ. Сподіваємося на підтримку чернігівців 25 жовтня. Міському голові Владиславу Атрошенку дуже важливо, щоб разом із ним зайшла команда, яка готова працювати з першого ж дня. В партії «РІДНИЙ ДІМ» зібралася саме така команда. Тому, на виборах прошу всіх проголосувати за «Рідний дім» в усіх бюлетенях та за Владислава Атрошенка на посаду міського голови Чернігова.

Щоб ви хотіли сказати чернігівцям напередодні голосування 25 жовтня?

– Дуже прості речі. Перше. Обов‘язково прийти на дільниці та проголосувати. Віддайте свої голоси за подальші позитивні зміни в Чернігові. Друге. Не продавайте за лампочки своє майбутнє, не продавайте свій голос за гроші. Ми вже повідомили правоохоронцям відомі нам факти створення в місті передвиборних «сіток». Беріть усе, але голосуйте по совісті. Не дайте місту повернутися в той стан, в якому був Чернігів за попередніх «господарників».

Третє. Очевидно, що в останні дві проти діючого міського голови та його команди буде поширено багато неправдивої інформації, з метою не допустити його перемоги вже в першому турі. Також, це може бути інформація про те, що партію «РІДНИЙ ДІМ» чи її лідера Владислава Атрошенка зняли з виборів, дзвінки анонімних кол-центрів та подібні брудні технології. Я закликаю чернігівців довіряти своєму міському голові, офіційній інформації та зробити свідомий вибір 25 жовтня. Підтримуйте Чернігів, голосуйте за «РІДНИЙ ДІМ» в усіх бюлетенях!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Сьогодні, 29 жовтня, міський голова Новгорода-Сіверського Олег Бондаренко помер в обласній лікарні від коронавірусу. У чоловіка була двобічна пневмонія і діагностований коронавірус. Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на головного лікаря обласної лікарні Андрія Жиденка. Чоловіка госпіталізували в ніч з вівторка на середу у важкому стані. Спочатку він був на кисневій терапії, 28 жовтня Олега Бондаренка підключили до апарату штучної вентиляції...
Общество
За минулу добу в Чернігівській області зафіксували 157 нових випадків інфікування COVID-19. Захворювання виявлено у 39 чернігівців, 28 прилучан, сімнадцяти ніжинців, 16 жителів Сосницького району, чотирнадцять - Бахмацького. По вісім інфікованих у Ніжинському і Семенівському районах, по сім у Менському і Новгород-Сіверському. По одному випадку у Бобровицькому, Ріпкинському, Городнянському, Козелецькому і Корюківському районах, шестеро хворих у Куликівськом...
Происшествия
Вчора ввечері, 28 жовтня, на вулиці Хлібопекарській сталася ДТП. Мікроавтобус IVECO вилетів на узбіччя та зупинився у житловому будинку. Про це повідомляє Патрульна поліція Чернігівської області. На щастя, ніхто не постраждав, але як виявилось 58-річний житель Менського району, який керував мікроавтобусом мав зовнішні ознаки алкогольного сп’яніння та в свою чергу, не мав посвідчення водія, бо в січні цього року вже був позбавлений права керування. Поліцейс...
Общество
Конституційний суд України позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. Про це повідомила пресслужба НАЗК. Таким чином, Конституційний суд фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Оскільки призначення...
Новости компаний
В непростое время пандемии коронавируса и сезонного гриппа, как никогда стоит думать о собственном здоровье и заботиться об укреплении иммунитета. Ведь здоровая иммунная система - залог отличного самочувствия, энергии и хорошего настроения. Витаргин - прекрасное средство для укрепления иммунитета, который поможет Вам восстановить естественную защиту Вашего организма. Гель с бурой морской водоросли Витаргин эффективно очищает организм, насыщает его полезным...
КОЛОНКА
Листая фейсбук, периодически натыкаюсь на пафосные цитатки в стиле «Надо беречь себя от лицемерных людей, которые, улыбаясь в глаза, тихо ненавидят за спиной», «Не ищите искренности там, где лицемерие является нормой» и в этом духе. Но вот какая штука… Никто не хочет слышать правду. Все хотят слышать только лесть. Расскажу несколько историй: 1. Когда мне было семнадцать, моя подруга жаловалась: – Почему мужики меня постоянно обманывают? – А я тебя чем не...
Общество
Через теплу осінь 2020-го року, сезон роботи фонтанів подовжили. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє Управління ЖКГ. За словами начальника управління Ярослава Куца, фонтани працюватимуть щодня з 17-ої до 21 години до того моменти, як істотно погіршаться погодні, зокрема впаде температура повітря. Лише тоді комунальники вимкнуть водограї та розпочнуть їх підготовку до зимівлі. Нагадаємо, що всього у Чернігові дев’ять сучасних фонтанів. Минулого ро...
Происшествия
Чернігівські піротехніки ліквідували 2 авіаційні бомби АО-10 та 8 мінометних мін калібром 50 мм часів Другої світової війни. Таку інформацію повідомила пресслужба ДСНС. Вибухонебезпечні предмети були виявлені вчора вранці поблизу Голубівки Прилуцького району. Піротехніки ДСНС, які прибули на місце, обстежили прилеглу територію, проте інших небезпечних предметів не знайшли.
АКТУАЛЬНО
З першого липня 2019 року в Україні працює ринок електроенергії. У липні поточного року ТОВ «Чернігівгаз Збут» отримав ліцензію на постачання електричної енергії. Тож, сьогодні фахівці пропонують непобутовим споживачам комплексну послугу – купувати газ та електроенергію одним пакетом. Донедавна представники бізнесу могли купувати електричну енергію лише у одного постачальника у своєму регіоні. Після того, як, за аналогією із газовим ринком, функції операто...