Юлія Тимошенко: «Українські науковці готові розробляти вакцину від коронавірусу, але не мають належного фінансування»

Візит народної депутатки, лідери партії «Батьківщина»до Чернігівської області був присвячений тому, аби безпосередньо від медиків, від тих, хто віддає зараз усі сили аби зупинити епідемію коронавірусу, дізнатися про найбільш проблемні питання. І не просто дізнатися, а донести до нинішньої влади та ініціювати їхнє вирішення. Перші успішні кроки на цьому шляху вже зроблені, але потрібно значно більше, переконана Юлія Тимошенко.

Візит до медиків розпочався з відвідин інфекційного відділення Прилуцької міської лікарні. Юлія Тимошенко сама нещодавно перемогла COVID-19, тож не з чужих слів знає, наскільки важливо надати пацієнту та лікарю, який його супроводжує, найкращі умови для того, аби побороти інфекцію. Це і доступність тестувань та ліків, і достатня кількість ліжок у лікарнях, і гідна оплата праці для медиків. По факту ж усього цього майже немає.

– З якихось причин влада з 66 мільярдів гривень, які були передбачені у антикоронавірусному фонді, половину коштів направила на дороги. Будівництво доріг – це важливо, але в нинішніх умовах в першу чергу потрібно думати про те, як забезпечити українцям повноцінне якісне доступне лікування, а лікарям – достойні умови праці, – зазначила Юлія Тимошенко.

Головна лікарка Прилуцької міської лікарні Яна Погоріла окреслила перед Юлією Тимошенко головні проблеми, які потребують негайного вирішення. Одна з них – складність у забезпеченні потрібними ліками пацієнтів з COVID-19. Справа у тому, що уряд дозволив купувати певні препарати без тендеру, але їхній перелік недостатній. Решту ж медикаментів доводиться купувати через тривалі процедури, що значно уповільнює процедуру надання допомоги. Юлія Тимошенко запевнила, що «Батьківщина» негайно подасть відповідну ініціативу до Міністерства охорони здоров’я і прослідкує за її реалізацією.

Також Яна Погоріла звернула увагу на те, що наразі безкоштовні ліки передбачені лише для тих пацієнтів з діагнозом COVID-19, які перебувають на стаціонарному лікуванні у медичному закладі. А це, лише 20 % від усіх хворих. Більшість же людей лікуються вдома амбулаторно, тож вимушені платити за досить дорогі препарати з власної кишені. Юлія Тимошенко назвала такий підхід несправедливим:

– У такому випадку люди будуть старатися потрапити в лікарню, щоб зекономити, навіть якщо їхній стан і перебіг хвороби не потребують госпіталізації. А ліжок у наших лікарнях і так – дефіцит. Я переконана, що ліки від коронавірусу мають бути безкоштовними для всіх – навіть якщо людина лікується вдома. Ми обов’язково будемо цього добиватися.

І у такі заяви можна вірити, адже напередодні уряд за наполяганням команди «Батьківщини» оголосив, що забезпечить безкоштовне тестування на COVID-19 у всіх лабораторіях – навіть приватних.

Сама ж Юлія Тимошенко звернула увагу ще на один вкрай важливий момент – доступність тестування не лише з фінансової точки зору, але й з організаційної.

– Якщо людина зателефонувала зі скаргами на високу температуру чи інші симптоми вірусної інфекції, до неї негайно має виїхати мобільна бригада або швидка для тестування, – пояснила ініціативу лідерка «Батьківщини». – Щоб не було як зараз: людина з кашлем йде в лікарню, сидить там у черзі, потім громадським транспортом їде через усе місто до лабораторії, знову сидить у черзі… І весь цей час наражає на небезпеку інших. Навесні ми вводили карантин і здорових людей залишали вдома, а тепер змушуємо хвору людину їхати. Так не має бути.

Для того, щоб виправити допущені владою помилки «Батьківщина» ініціює перегляд фінансування медичної галузі – як в умовах епідемії, так і у глобальному відношенні. Для початку на 20 жовтня депутати від цієї партії будуть вимагати перегляд державного бюджету. У результаті на безкоштовні ліки та тести для пацієнтів з COVID-19 і на винагороду лікарям має бути спрямовано значно більше коштів, ніж зараз.

– Йдуть звідусіль сигнали, що галузь незабезпечена. Що дуже порушені зобов’язання, які держава взяла. Ми віримо, що уряд і президент переглянуть своє ставлення до епідемії і звернуть належну увагу на неї, – каже Юлія Тимошенко

Але невідкладні заходи – це лише половина вирішення проблеми, вважає лідерка «Батьківщини». Аби успішно боротися з новими викликами для медиків і біологічними загрозами в цілому, потрібно повністю переглянути стратегію фінансування медицини та науки в цілому. На жаль, чинна влада не демонструє таких намірів

– У нас колосальний дефіцит кадрів серед лікарів. Причина – у зарплатах, середній розмір яких складає 6–7 тисяч гривень. А силовики отримують по 25–30 тисяч. Ми переконані, що зарплата працівників медичної галузі має бути не меншою, ніж у Польщі. І ми будемо за це боротися, – пообіцяла Юлія Тимошенко. Вона переконана, що ситуацію ще можна врятувати. Потрібне лише бажання влади.  

– Днями я спілкувалася з вченими Інститут генетики та мікробіології Я була приємно здивована науковим потенціалом, який зберігся. Дуже сильний склад, причому 40 % – це молодь з науковими напрацюваннями, патентами.

Вони доводять, що Україна має науковий потенціал і здатна швидко розгорнути виробництво з виготовлення вітчизняних тестів високої якості і у достатній кількості. Але за 8 місяців епідемії їм не дали ані замовлень, ані фінансування. Натомість, влада закуповую китайські тести невідомої якості, які в Україні просто перепаковуються.

Більше того, навіть вакцину від COVID-19 українці науковці здатні розробити, але досі не відкрита для цього жодна програма, немає відповідного фінансування. А коли в інших країнах вакцину все ж винайдуть – то якою в черзі буде стояти Україна, аби купити її для своїх громадян?

Юлія Тимошенко у бездіяльності влади у такому стратегічно важливому напрямку вбачає серйозну загрозу для національної безпеки. Тож звернулася до працівників лікарні з проханням відповідально поставитися до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.  

– Не можна в цих умовах бути аполітичними. Потрібно бути активними і зробити правильний вибір. Бо якщо не зупинити на місцевих виборах чинну владу, яка зараз керує державою – то їхня влада буде абсолютною на всіх рівнях, а не лише на верхівці – у президента, уряду, Верховної ради… І вони продовжать реалізацію своїх намірів, які, як бачимо, йдуть у розріз з інтересами звичайних українців, – зазначила лідерка «Батьківщини».

Прилуки, до речі, є яскравим прикладом того, що місцеві вибори і формування дієвої та відповідальної місцевої влади має суттєвий вплив на загальнодержавні процеси. У цьому місті надзвичайно активна працює осередок партії, а керівниця міста Ольга Попенко представляє саме «Батьківщину». Завдяки злагодженій роботі, нині тут немає дефіциту ліжок у медичних закладах для пацієнтів з COVID-19, а при міській лікарні запрацювала сучасна лабораторія, яка проводить ІФА-тестування. До комплектації якої долучилися меценати, зокрема Народний депутат України Валерій Дубіль, перший заступник Комітету здоров’я нації. Об’єднавшись з підприємцями та бізнесменами, до лікарні також поставили чотири німецьких апарати ШВЛ, повністю забезпечили дезінфекторами, масками, респіраторами. – Ми встановили сучасну лабораторію ІФА, завдяки спільним зусиллям, підприємцям, зокрема Анатолій Мірошниченко і Сергій Варнавський та багато інших людей допомагали нам. Це все робила і об’єднувала команда «Батьківщини» і завдяки цьому у нас дійсно з’явилася в міській опорній лікарні лабораторія ІФА, тож тепер пацієнтам не потрібно шукати де здати тест – все можна зробити тут на місці, – зазначив Валерій Дубіль.

Кандидатка на посаду міського голови Чернігова від «Батьківщини» Ольга Заїка, яка також була присутня на зустрічі, переконана, що обласному центру є чому повчитися у Прилук. Адже проблематика у міст спільна, але при цьому – Чернігів з понеділка, 12 жовтня, потрапляє у так звану «помаранчеву зону» відповідно до епідемічних показників, а Прилуки лишаються «жовтими», а Прилуцький район взагалі – «зеленим».

– Сьогодні Юлія Володимирівна Тимошенко з перших вуст, від лікарів, дізналася про справжню ситуацію з тими проблемами, які існують у галузі і окреслила ключові заходи, які потрібно реалізувати, щоб запобігти серйознішим проблемам, – сказала Ольга Заїка. – Я впевнена, що цей досвід приніс користь усім учасникам зустрічі, а його результатом стане більш державницький підхід до медичної галузі, як у Прилуках, так і у Чернігові і у всій країні загалом.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Протягом двох минулих діб, на Чернігівщині зафіксовано 179 нових випадків інфікування COVID-19. Протягом неділі, померли п’ятеро хворих. Такі дані, з посиланням на Управління охорони здоров’я, оприлюднила пресслужба ОДА. Переважна більшість хворих, а саме 100 чоловік, зареєстрована у Чернігові. Від ускладнень спричинених коронавірусом померли 62-річний житель Козелецького району, 82-річна жінка з Борзнянського, 68-річний чернігівець, 82-річна жінка з Ніжин...
Общество
Після того, як стало відомо, що Дарницький районний суд ухвалив рішення зaборонити Вахтангу Кіпіaні тa ТОВ “Вівaт” розповсюджувaти нaдруковaний тирaж книги “Спрaвa Вaсиля Стусa” за позовом Віктора Медведчука, усі наявні в книгарнях Чернігова примірники розкупили. У чотирьох книжкових магазинах міста нам повідомили, що скандал довкола книжки та рішення суду викликало справжній ажіотаж довкола видання. Тож нині, в книгарнях міста не лишилося жодного екземпля...
ПОЗИЦІЯ
Галина Леник – кандидат у депутати Чернігівської міської ради від партії «РІДНИЙ ДІМ». Обирала її свідомо, адже, працюючи в медичній галузі міста, бачить і відчуває зміни, що тут відбулися. Такі ж зміни відбулися і в інших сферах, та й сам Чернігів змінився до невпізнання. Це наслідок системного й господарського підходу команди Чернігівського міського голови і лідера партії «РІДНИЙ ДІМ» Владислава Атрошенка. Тож Галина Леник вирішила, що має бути в команді...
Власть
У Чернігові 33 чинних депутати міської ради повторно боротимуться за 42 депутатські мандати, а один за посаду міського голови на виборах 25 жовтня 2020 року.  Експерти «Агенції міських ініціатив» з'ясували, хто з чинних депутатів Чернігівської міської ради повторно змагається за довіру мешканців міста. Загалом до міської ради своїх кандидатів висунули 10 політичних партій – «Рідний дім», «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос»,...
Общество
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня підписав розпорядження "Про початок опалювального сезону 2020-2021 років у житловому фонді міста Чернігова". Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради. Відповідно до цього документу, теплогенеруючі підприємства та організації Чернігова, що мають на балансі відомчі котельні, мають розпочати теплопостачання до житла чернігівців з 16:00 19 жовтня 2020 року, відповідно до графікі...
Общество
У Національному інституті раку після масштабної реконструкції відкриють відділення онкогематологіі та трансплантації кісткового мозку. Проект вартістю 50 мільйонів гривень профінансувала корпорація Roshen. «Всі сьогодні концентрують свою увагу на боротьбі з коронавірусу під час епідемії. Але не треба забувати, що навколо нас живуть люди, які продовжують боротися з дуже важкими хворобами. Тисячі людей сьогодні борються за своє життя, і одна з найбільш вразл...
Культура
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм знову став лауреатом Національного бізнес-рейтингу, укладеного за підсумками незалежного аналізу фінансово-господарських показників діяльності понад 1 200 000 підприємств України. Про це повідомляє Чернігівська ОДА з посиланням на лист голови оргкомітету Національного бізнес-рейтингу Інни Литвинової. Цього року філармонія посіла друге місце (Золото) серед суб’єктів господарювання...
Происшествия
На Чернігівщині вогнеборці під час ліквідації загоряння житлового будинку врятували двох малолітніх дітей. Займання відбулося в Куликівці, у житловому будинку по вулиці Амосова. Про інцидент розповіла пресслужба ДСНС. На час прибуття рятувальників, в одній з кімнат будинку відбувалося горіння та щільне задимлення. Вогнеборці виявили та винесли з небезпечної зони хлопчика та дівчинку 2013 та 2015 років народження. Як з'ясувалося, того вечора 25-річна матір...
Криминал
На Чернігівщині поширився сучасний вид обману людей — так звані «банківські» шахрайства. Невідомі телефонують та представляються співробітниками служби безпеки банку. Про злочинну схему повідомив сектор комунікації ГУНП. Правоохоронці розповіли, що як правило, шахраї запевняють - з вашої картки хтось намагається зняти кошти. Після цього невідомий випитує реквізити картки (номер, пін-код, цифри на звороті, номер телефону, до якого «прив’язана» картка). Інко...