Владислав Кухар: Друга міська лікарня Чернігова не повинна бути настільки проблемною, як досі

У четвер, 15 жовтня, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко представив колективу Чернігівської міської лікарні №2 нового генерального директора. Замість Володимира Фаля, який працював на посаді керівника 30 років, заклад очолив Владислав Кухар. До цього він очолював управління охорони здоров’я.

Ми поспілкувалися з новим керівником лікарні, аби зрозуміти його мотиви зміни місця роботи та почути головні пріоритети на новій посаді.

– Пане Владиславе, збоку зміна посади начальника управління охорони здоров’я на керівника лікарні виглядає як певне пониження. До того ж буде хоча й незначна, але втрата в зарплатні. Для чого це Вам?

– І я на своїй посаді, і багато інших людей у місті читали в соціальних мережах численні скарги на роботу лікарні. Туди неодноразово приїздили представники Національної служби здоров’я України для перевірок. Востаннє – у вересні після чергової скарги пацієнтки. А я ще й отримував і бачив письмові звернення – нарікання на роботу лікарні.

Але ж це потужний медичний заклад, там працює кваліфікований персонал, тут за останні роки створено солідну матеріально-технічну базу. Також є значна кількість коштів – і від НСЗУ за надані пацієнтам послуги, і від міської влади. Якщо подивитися в динаміці, то ці суми з року в рік збільшуються. Але при цьому ми бачимо на виході певні проблеми. Чому? Звідки така велика кількість скарг? Чому таке невдоволення?

Таким чином у мене викристалізувалося розуміння ситуації. Щось потрібно було робити – далі так продовжуватися не могло. Тож я прийняв для себе таке рішення.

– Тобто це була Ваша ініціатива, а не пропозиція міського голови?

– Я подав документи на конкурс. Перед тим, коли прийняв для себе це рішення, звісно, попередив усіх, що скористаюся нагодою і спробую власні сили. Певним чином для міського голови це було сюрпризом.

– Лікарня зараз, після другого етапу медичної реформи, і два-три роки тому – це різні за можливостями (фінансовими, організаційними) заклади. Якби цих змін не було, Ви би так само захотіли змінити одну посаду на іншу?

– Мотивація для мене не скажу, що альтруїзм, але я відчув: саме зараз у мене достатньо досвіду. Зараз відчуваю в собі сили, що можу змінити ситуацію. Звісно, за допомогою колективу.

Фінанси? У нових контрактах є певні обмеження. Так що раніше, навпаки, це було більш цікаво. Головний лікар мав можливості самому для себе призначати розміри винагороди за виконану роботу. Але на сьогодні міський голова жорстко ставить питання щодо оплати праці керівників – суми не повинні перевищувати середніх показників для працівників керівної ланки по місту.

– Ви говорите про проблеми у роботі закладу. Які конкретно?

– Друга міська лікарня – флагман чернігівської медицини. Тут найбільше укладених пакетів медичних послуг, тут найбільший спектр видів надання медичної допомоги. Заклад не повинен бути настільки проблемним, як досі.

Справа в тому, що незадоволення і скарги з боку пацієнтів – це лише одна частина. Інша – невдоволення персоналу. Зокрема, у лікарні не відбулося в результаті реформи значного підвищення зарплат працівників на вторинній ланці надання медичної допомоги. Коштів лікарня стала отримувати більше, але працівники цього не відчули.

Відтак фактично нівелюється весь той позитив, який принесла медична реформа, вся робота управління, НСЗУ, міністерства…

– Наскільки виріс бюджет лікарні за останні півроку, відколи стартував другий етап реформи.

– Напам’ять не назву абсолютно точні цифри, але загальна картина наступна: у 2018 році лікарня отримала з бюджету близько 120 млн грн, у 2019-му – близько 140. А сьогодні лише за перші дев’ять місяців 2020 року – більше 160 млн. Треба розбиратися, чому так відбувається: збільшення є, але немає зростання зарплати.

І ще один момент: із року в рік збільшуються обсяги благодійних внесків. Виходить, ця прикра система не змінилася. Навіть якщо відняти ті 6,5 млн грн, які надійшли цього року в благодійний фонд для боротьби з COVID-19, усе одно у 2020 році 2-га міська лікарня зібрала благодійних коштів за дев’ять місяців більше, ніж за весь попередній рік.

Треба вивчати, що це за кошти і хто та чому… не буду вживати слово «змушує»… хто і чому стимулює цей процес. Ми всі знаємо ставлення населення до лікарні. Його потрібно міняти. І в цьому відношенні теж.

– На попередній посаді начальника управління Ви не могли перевірити ці фінансові питання?

– Існує певна закрита інформація. Я за посадою не бачу всіх цифр. Це не мої повноваження. На те, що бачили, реагували: проводили наради, спілкувалися з Володимиром Петровичем (Фаль – попередній генеральний директор 2-ї міської лікарні. – Прим. ред.). Позиція була наступна: «Ми згодні з цим». Але ж змін не було.

– Конфлікт між Вами та Володимиром Фалем присутній?

– Ні. Я вважаю себе людиною зваженою та не йшов на конфлікти. Але зараз, так, можливо, певна напруга через конкурс. Але без конфліктів.

– Якою була конкурсна процедура?

– Є комісія – по три особи від міської ради, лікарні та громадськості. Вона вивчає подані претендентами документи. Потім на засіданні комісії претенденти презентують свою програму розвитку медичного закладу, викладають власне бачення щодо шляхів розвитку на наступні роки. Після презентації – голосування. Рішення про переможця подають міському голові, який і підписує контракт.

Хто тепер очолить управління охорони здоров’я?

– Станом на сьогодні ці обов’язки виконує моя заступниця Ольга Малець. Потім міська рада визначить дату конкурсу на цю посаду.

– Що в першу чергу будете робити на новій посаді?

Насамперед потрібно зсередини вивчити повну інформацію про роботу лікарні. Усі договори, усі складові…

Крім того, сьогодні на представленні мене колективу міський голова поставив завдання, щоб ми покращили умови надання медичної допомоги COVID-пацієнтам. Це першочергове завдання. Якість і досі була на достатньому рівні, але, як кажуть, немає межі досконалості.

COVID накладає відбиток на роботу. Розпорошує увагу, змінює акценти. Тому більше уваги будемо приділяти в нинішніх умовах саме цьому питанню. До того ж інших хвороб ніхто не відміняв: інфаркти, інсульти, невідкладні хірургічні втручання…

А паралельно будемо вивчати, що відбувалося в лікарні. Зараз приглядаємося до механізмів роботи. Пізніше будемо ухвалювати рішення щодо можливих змін. У тому числі й кадрових.

– Які пріоритетні напрямки у медичній складовій?

На сьогодні, вважаю, треба розвивати малоінвазивне хірургічне втручання. За цим майбутнє. Це скорочує час перебування людини в лікарні, звільняє ліжка, відновлення відбувається швидше, якість лікування вища. У підсумку – пацієнт швидше одужує, швидше повертається до нормального життя, оскільки ці операції не настільки травмуючі.

Паралельно відбуватиметься електронізація закладу. Зокрема – упровадження чат-ботів, які є важливою складовою як для пацієнтів, так і для лікарів. Це медично-інформаційні підказки для людей, що робити в тому чи іншому випадку, куди йти, як працюють лікарі...

Також будемо працювати в напрямку більш комфортного прийому для пацієнтів. Зокрема, є бажання зробити реєстратуру за принципом відкритого простору – щоб персонал не за перегородками ховався, а був більш доступним і привітним. Це важливий фактор, який сприяє одужанню.

І я би хотів наголосити: не потрібно зараз нас клювати. За один день ми все не виправимо. Нам потрібна допомога людей. Підкажіть, що саме не так. Давайте розмовляти. Кажіть, що бачите, – будемо розбиратися. Деякі речі неможливо змінити (тим більше швидко) а деякі – вийде покращити скоро. Зараз лікарні потрібен зворотний зв’язок від людей і підтримка громади.

Владислав Кухар лікарня Володимир Фаль міська лікарня №2
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Протягом двох минулих діб, на Чернігівщині зафіксовано 179 нових випадків інфікування COVID-19. Протягом неділі, померли п’ятеро хворих. Такі дані, з посиланням на Управління охорони здоров’я, оприлюднила пресслужба ОДА. Переважна більшість хворих, а саме 100 чоловік, зареєстрована у Чернігові. Від ускладнень спричинених коронавірусом померли 62-річний житель Козелецького району, 82-річна жінка з Борзнянського, 68-річний чернігівець, 82-річна жінка з Ніжин...
Общество
Після того, як стало відомо, що Дарницький районний суд ухвалив рішення зaборонити Вахтангу Кіпіaні тa ТОВ “Вівaт” розповсюджувaти нaдруковaний тирaж книги “Спрaвa Вaсиля Стусa” за позовом Віктора Медведчука, усі наявні в книгарнях Чернігова примірники розкупили. У чотирьох книжкових магазинах міста нам повідомили, що скандал довкола книжки та рішення суду викликало справжній ажіотаж довкола видання. Тож нині, в книгарнях міста не лишилося жодного екземпля...
ПОЗИЦІЯ
Галина Леник – кандидат у депутати Чернігівської міської ради від партії «РІДНИЙ ДІМ». Обирала її свідомо, адже, працюючи в медичній галузі міста, бачить і відчуває зміни, що тут відбулися. Такі ж зміни відбулися і в інших сферах, та й сам Чернігів змінився до невпізнання. Це наслідок системного й господарського підходу команди Чернігівського міського голови і лідера партії «РІДНИЙ ДІМ» Владислава Атрошенка. Тож Галина Леник вирішила, що має бути в команді...
Власть
У Чернігові 33 чинних депутати міської ради повторно боротимуться за 42 депутатські мандати, а один за посаду міського голови на виборах 25 жовтня 2020 року.  Експерти «Агенції міських ініціатив» з'ясували, хто з чинних депутатів Чернігівської міської ради повторно змагається за довіру мешканців міста. Загалом до міської ради своїх кандидатів висунули 10 політичних партій – «Рідний дім», «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос»,...
Общество
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня підписав розпорядження "Про початок опалювального сезону 2020-2021 років у житловому фонді міста Чернігова". Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради. Відповідно до цього документу, теплогенеруючі підприємства та організації Чернігова, що мають на балансі відомчі котельні, мають розпочати теплопостачання до житла чернігівців з 16:00 19 жовтня 2020 року, відповідно до графікі...
Общество
У Національному інституті раку після масштабної реконструкції відкриють відділення онкогематологіі та трансплантації кісткового мозку. Проект вартістю 50 мільйонів гривень профінансувала корпорація Roshen. «Всі сьогодні концентрують свою увагу на боротьбі з коронавірусу під час епідемії. Але не треба забувати, що навколо нас живуть люди, які продовжують боротися з дуже важкими хворобами. Тисячі людей сьогодні борються за своє життя, і одна з найбільш вразл...
Культура
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм знову став лауреатом Національного бізнес-рейтингу, укладеного за підсумками незалежного аналізу фінансово-господарських показників діяльності понад 1 200 000 підприємств України. Про це повідомляє Чернігівська ОДА з посиланням на лист голови оргкомітету Національного бізнес-рейтингу Інни Литвинової. Цього року філармонія посіла друге місце (Золото) серед суб’єктів господарювання...
Происшествия
На Чернігівщині вогнеборці під час ліквідації загоряння житлового будинку врятували двох малолітніх дітей. Займання відбулося в Куликівці, у житловому будинку по вулиці Амосова. Про інцидент розповіла пресслужба ДСНС. На час прибуття рятувальників, в одній з кімнат будинку відбувалося горіння та щільне задимлення. Вогнеборці виявили та винесли з небезпечної зони хлопчика та дівчинку 2013 та 2015 років народження. Як з'ясувалося, того вечора 25-річна матір...
Криминал
На Чернігівщині поширився сучасний вид обману людей — так звані «банківські» шахрайства. Невідомі телефонують та представляються співробітниками служби безпеки банку. Про злочинну схему повідомив сектор комунікації ГУНП. Правоохоронці розповіли, що як правило, шахраї запевняють - з вашої картки хтось намагається зняти кошти. Після цього невідомий випитує реквізити картки (номер, пін-код, цифри на звороті, номер телефону, до якого «прив’язана» картка). Інко...