• Головна
  • Тариф на опалення у Чернігові виросте через подорожчання газу
08:50, 2 листопада 2020 р.

Тариф на опалення у Чернігові виросте через подорожчання газу

Тариф на опалення у Чернігові виросте через подорожчання газу

Керівник Чернігівської ТЕЦ Олексій Щербина на нараді у мерії попередив присутніх, що через зростання вартості газу тепло неодмінно здорожчає.

Минулого тижня стало відомо, що продавці газу на листопад встановлюють вищі ціни, ніж у жовтня. Зокрема, газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).

У порівнянні з жовтнем ціна газу зросла на 34,7%. У жовтні ціна за кубометр газу становила 4,70 грн.

Головною причиною подо­рожчання блакитного палива в листопаді називають початок опалювального сезону та зрос­тання оптової ціни на закупів­лю природного газу. Крім того, це пов’язано зі зростанням ціни у європейських газових хабах і сховищах.

Олексій Щербина попередив:

Газ уже 4400 без НДС и стоимости доставки. Это не может не отразиться на стоимости тепла. Сейчас мы просчитываем тариф.

У свою чергу міський голова Владислав Атрошенко попросив тепловиків через засоби масової інформації пояснити, що міська влада не впливає на цей тариф:

– Я готов отвечать за свои решения, но брать на себя ответственность за цену газа в государстве я не готов. Надо сейчас, по горячим следам, объяснить людям, что газ дорожает, что тариф устанавливает НКРЕКП, чтобы потом через 5 лет я не объяснял.

Також він спрогнозував, що зростання вартості газу призведе до змін і за іншими тарифами та цінами.

– Газ потянет за собой нефтепродукты. А это АТП-2528 – уборочная техника, вывоз мусора… Мы можем месяц или два придержать тариф, но дольше – не можем. Если не будет дофинансирован тариф, то придется брать из бюджета, – зазначив міський голова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЕЦ #тариф #опалювальний сезон #Олексій Щербина #вартість газу #Облтеплокомуненерго
Оголошення
live comments feed...