• Головна
  • Скільки школи економлять на теплі? У Чернігові щодня рахують гроші
14:17, 6 листопада 2020 р.

Скільки школи економлять на теплі? У Чернігові щодня рахують гроші

Скільки школи економлять на теплі? У Чернігові щодня рахують гроші

Аби бюджетні заклади міста раціонально споживали енергоносіїв, у Чернігові щодня моніторять фактичне енергоспоживання тепла у 190 будівлях.

Моніторинг, аналіз та виявлення нештатних ситуацій здійснюється за допомогою он-лайн програмного комплексу uMuni. У кожній будівлі визначен відповідальні, які контролюють споживання енергоносіїв та кожного дня вносять відповідні дані до програми.

А вже потім фахівці з енергоефективності на основі отриманої інформації аналізують, оцінюють і порівнюють обсяги та ефективність  енергоспоживання.

Такі заходи дозволили отримати у 2018 році 5,9 млн грн економії цільових коштів міського бюджету на енергоносії. У 2019 році вийшло зекономити 2,7 мільйони. І це – не враховуючи реальну економію через теплу зиму. Загалом же економія склала 21,1 млн грн.

Одним з перших таких об’єктів стала чернігівська школа № 5. У цьому закладі, спільно з НЕФКО, проведені роботи з термомодернізації будівлі школи та встановлено автоматизований тепловий пункт з погодозалежним регулюванням і можливістю віддаленого керування.

Як результат, нині у школі збережені комфортні передбачені санітарними нормами умови і при цьому тепла заклад споживає менше ніж удвічі.

Якщо протягом опалювлаьного сезону 2017/2018 школа спалювала у середньому 2,1 гігакалорії на день, то вже у минулому сезоні (2019/2020) цей показник склав 0,9 гКал. У грошах це відповідно 3600 гривень на день та 1600 гривень на день.

Скільки школи економлять на теплі? У Чернігові щодня рахують гроші, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моніторинг #тепло #школа №5 #опалювальний сезон #тепломодернізація
Оголошення
live comments feed...