• Головна
  • На Шевченківську премію претендує письменниця з Чернігова
09:54, 9 листопада 2020 р.

На Шевченківську премію претендує письменниця з Чернігова

Оголошено претендентів на здобуття Шевченківської премії-2021. Усього на перемогу претендує 51 мистецький твір у шести номінаціях.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка завершив прийом документів і творів на здобуття Національної премії 2021 року. На розгляд комітету представлено 51 твір.

Переможці до дня народження Тараса Шевченка – 9 березня – будуть визначені у шести номінаціях: театральне мистецтво (6 кандидатів), кіно (3 кандидати), музика (5 кандидатів), публіцистика/журналістика (10 претендентів), візуальне мистецтво (5 канддидатів).

Найбільше претендентів на премію – у номінації «Література». Тут представлено 22 твори. Серед них – історичний роман «Тобі скажу» чернігівської письменниці Валентини Мастерової.

У книзі авторка показує велич і трагедію руських князів ХІ століття, їхніх дітей, які змалку вчилися тримати в руках зброю, щоб не тільки боронити свою землю від ворога, а й відстоювати право на неї. І не лише серед недругів, а й родичів, і навіть братів.

Головний герой роману – чернігівський князь Олег Святославич, названий у давньоруських джерелах «Гориславичем» за те, що він нібито сіяв розбрат на руській землі.

Але насправді все було зовсім не так. Зі сторінок роману постає справжній лицар без страху й догани. А от деякі «герої» насправді виявляються не такими вже й героїчними. Розповісти історичну правду – саме таку мету ставила собі Валентина Мастєрова, працюючи над романом.

Створюючи роман, Валентина Мастєрова опрацювала величезну кількість історичних джерел і наукових праць, що дало змогу в повній мірі передати колорит тієї далекої епохи.

Валентина Мастєрова (Шовкун) народилася 1 березня 1957 у селі Сивки Чернігівської області. Член Національної спілки письменників України.

Вона – авторка романів «Суча дочка», «Смарагд», «Скажу тобі», повісті «Мавра», низки оповідань.

У 1991 році стала переможцем міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», 1997 – всеукраїнського – «У свічаді слова». Лауреат премій імені Василя Стуса, імені Михайла Коцюбинського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Валентина Мастерова #Скажу тобі #література #Шевченківська премія
Оголошення
live comments feed...