• Головна
  • Зареєструвати новонародженого в Чернігові можна за допомогою смартфону
13:37, 9 листопада 2020 р.

Зареєструвати новонародженого в Чернігові можна за допомогою смартфону

Зареєструвати новонародженого в Чернігові можна за допомогою смартфону

У Чернігові віднедавна зареєструвати народження своєї дитини батьки можуть самостійно, скориставшись електронною системою реєстрації новонароджених "єМалятко" на порталі "Дія". Тут також є можливість отримати свідоцтво про народження дитини та замовити ще 9 інших державних послуг, потрібних у зв'язку з її народженням.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

Крім того, послугу можна отримати й офлайн. Для цього треба звернутися до адміністратора послуги єМалятко безпосередньо в пологовому будинку, ЦНАП чи відділі ДРАЦС за місцем народження дитини чи місцем реєстрації батьків. У такому разі документи подаються заявником у паперовій формі особисто або поштовим відправленням. Сервіс "єМалятко" діє у Чернігівському міському та районному відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Ознайомитися з переліком необхідних документів можна й на порталі адміністративних послуг м.Чернігова.

Наразі вже у 280 пологових будинках по всій Україні, включаючи й Чернігівський міський пологовий, видають електронні медичні висновки про народження. А це означає, що все більше родин з немовлятами можуть отримати послугу єМалятко онлайн. У нашому місті вона запроваджена з червня цього року. І онлайн-послугою вже скористалися більше 500 батьків з Чернігівської області.

Такий медвисновок, який складається з 16 латинських літер та цифр, які вносять до заяви єМалятко, формує лікар. А його номер надсилається мамі у смс. Цей електронний документ містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження.

Ще обов'язковим для оформлення онлайн-заяви є наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) у одного з батьків, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище. Якщо ж батьки дитини не одружені та/або мають різні прізвища, заяву єМалятко повинні підписати мати й батько.

За наявності медвисновку додатково можна замовити послугу з внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів. Педіатр або сімейний лікар вже бачитиме в електронній системі дані та інформацію про здоров'я малюка.

Проєкт єМалятко реалізується Програмою EGAP, яка впроваджена за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єМалятко #новонароджений #дитина #пологовий будинок
Оголошення
live comments feed...