• Головна
  • Ресторани під забороною: Кабмін відмовився від адаптивного та ввів "карантин вихідного дня"
16:04, 11 листопада 2020 р.

Ресторани під забороною: Кабмін відмовився від адаптивного та ввів "карантин вихідного дня"

Ресторани під забороною: Кабмін відмовився від адаптивного та ввів "карантин вихідного дня"

Кабінет міністрів України на засіданні 11 листопада розглянув впровадження так званого карантину вихідного дня. Протиепідемічні заходи будуть посилені з опівночі суботи до опівночі понеділка. Також уряд скасовував адаптивний карантин.

Про це повідомляє інтернет-портал "Лівий берег".

За словами глави уряду Дениса Шмигаля, зміни до постанови про карантин ухвалені без додаткового доопрацювання. Він пообіцяв, що держава буде підтримувати підприємців, що зазнають збитків унаслідок нових обмежень. Це, зокрема, компенсація частини зарплат робітників, програма портфельних гарантій, можливість застосування механізму визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що до постанови про карантин вносять зміни, що передбачають відмову від адаптивного карантину та перехід на загальнодержавний карантин з обмеженнями як у помаранчевому рівні.

Ці обмеження передбачають, що кіно і театри можуть працювати тільки з заповненістю до 50%, заборону відвідування музеїв більш ніж 1 особа на 20 метрів квадратних, заборону пасажирських перевезень у кількості більше, ніж місць для сидіння. Також цеповна заборона дискотек, заборона організації дозвілля в закладах громадського харчування, заборона роботи після 22 години та до 7 години кафе, ресторанів, барів тощо (крім діяльності адресної доставки і замовлень на виніс). Розміщення в кафе відвідувачів можливо тільки на відстані столів у 2 м, за столом не більше 4 людей, відвідувачі заходять і пересуваються тільки в масках. У всіх закладах обов'язок маркування місць у черзі з відстанню в 1,5 м. Заборона закладів з послугами розміщення (але не готелів та санаторно-курортних закладів, заборона відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб крім садків, шкіл, спецосвіти, заборона дільності спортозалів, якщо вони не забезпечують одного відвідувача на 20 кв метрів. 

Також впроваджується карантин вихідного дня з 00 годин суботи до 00 понеділка терміном на три тижні. Карантин вихідного дня передбачає додатково до заборон будніх днів: заборону роботи кафе, ресторанів, крім на виніс, роботу ТРЦ, роботу розважальних закладів. Магазинам можна працювати тільки тим, де 60% товару є продуктами або ліками, пальним. Не можна на вихідних працювати закладам культури, спортзалам, фітнес-центрам, басейнам.

Банки можуть продовжувати працювати і в суботу та неділю. Також для людей літнього віку впроваджують пріоритетні години для відвідування супермаркетів і аптек. 

"У нас достатньо напружена ситуація. Ковід розвивається ураганними темпами. Ліжка заповнюються у геометричній прогресії... Виходячи з навантаження, ми пропонуємо ці заходи. Головна мета - розірвати ланцюг передачі хвороби", - заявив Максим Степанов. 

Шмигаль додав, що в разі відмови від додаткових обмежень, в Україні з 10-15 грудня не лишиться жодного місця для хворих на коронавірус.

Проти введення карантину вихідного дня виступали українські підприємці - у Києві й інших містах сьогодні проходила акція протесту. До цього Шмигаль пообіцяв, що уряд готовий підтримати підприємців, поки триватиме посилений карантин вихідного дня. Для підтримки бізнесу уряд готовий відновити та розширити наступні програми підтримки: компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм виробництва; виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #карантин #вихідні #ресторани #адаптивний карантин
Оголошення
live comments feed...