• Головна
  • У чернігівців можуть забирати землю, якщо ділянки будуть потрібні державі
14:54, 15 листопада 2020 р.

У чернігівців можуть забирати землю, якщо ділянки будуть потрібні державі

У чернігівців можуть забирати землю, якщо ділянки будуть потрібні державі

У Держгеокадастрі пропонують вилучати у громадян земельні ділянки для громадських потреб. Про це заявив керівник Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в інтерв’ю виданню «Економічна правда».

Чиновник заявив, що відомство виступає за вилучення у громадян земельних ділянок для громадських потреб.

«З моїм першим заступником, доктором юридичних наук, професором Київського університету, моїм учителем з кафедри земельного права Анатолієм Миколайовичем Мірошниченком розробляємо законопроєкт про вилучення ділянок для громадських потреб», – зізнався він.

Роман Лещенко пояснив, що більшість землі розділена на паї, перебуває в безкоштовній приватизації, і в разі, наприклад, будівництва об’їзної дороги в Києві вільної землі не буде.

Тому Держгеокадастр пропонує механізм компенсації для громадян вартості земельних ділянок згідно з нормативно-грошовою оцінкою, які вилучатимуться для громадських потреб.

До речі, у деяких сусідніх країнах, зокрема у Білорусі та на РФ, діє норма обов'язкового вилучення землі з приватної власності для суспільних потреб з чітко встановленою формулою розрахунку суми викупу. Такий підхід неодноразово називали правильними чернігівські забудовники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Роман Лещенко #Держгеокадастр #викуп землі
Оголошення
live comments feed...