• Головна
  • Перевантажену фуру на Чернігівщині «полегшили» на 50 тисяч гривень
15:49, 17 листопада 2020 р.

Перевантажену фуру на Чернігівщині «полегшили» на 50 тисяч гривень

Перевантажену фуру на Чернігівщині «полегшили» на 50 тисяч гривень

Господарський суд Чернігівської області задовільнив позов прокурора про стягнення плати за проїзд великоваговим транспортним засобом.

Згідно законодавства, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Факти перевищення встановлених нормативів фіксуються спеціалістами регіональних управлінь Державної служби України з безпеки на транспорті, матеріали яких, у випадках несплати коштів у добровільному порядку, стають підставою для звернення прокурорів до суду.

Саме за таким сценарієм відбувалися події у випадку з позовом Прилуцької місцевої прокуратури про стягнення майже 50 тис грн з порушника, який із перевищенням нормативно допустимих вагових параметрів перевозив нафту.

При цьому перевізник проігнорував, що переміщення рідкого вантажу спричиняє збільшення динамічної маси транспортного засобу при гальмуванні, а також порушує його стійкість, що може призвести до непередбачуваних наслідків техногенного характеру та є загрозою для безпеки дорожнього руху.

Загалом, лише у поточному 2020 році за аналогічними позовами органів Чернігівської обласної прокуратури судами вже присуджено стягнення до бюджету понад 600 тис. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #суд #Прилуки #фура #перевантаження
Оголошення
live comments feed...