• Головна
  • Вимикати тепло у школах Чернігова поки не будуть. Чиновники не придумали як це зробити
11:22, 20 листопада 2020 р.

Вимикати тепло у школах Чернігова поки не будуть. Чиновники не придумали як це зробити

Вимикати тепло у школах Чернігова поки не будуть. Чиновники не придумали як це зробити

Доручення міського голови, результатом виконання якого мала стати суттєва економія коштів на опаленні шкіл, провалене.

Нагадаємо, минулого тижня мер Чернігова Владислав Атрошенко попросив підлеглих вивчити ситуацію та знайти механізми для часткового вимкнення опалення у школах.

Логіка наступна: оскільки школи заповнені трохи більше, ніж на третину (відвідують заняття лише учні 1–4 класів, тоді як 5–11  вчаться дистанційно), то доцільно було би не витрачати на тепло стільки, скільки й за повного завантаження.

Освітяни та тепловики мали би знайти технічні можливості для того, щоб класи, де відбувається навчальний процес опалювалися як слід, а у решті приміщень, які стоять порожніми, підтримувати температуру на рівні 8–10 градусів тепла. Після цього – оцінити економічний ефект.

На нараді у мерії 17 листопада чиновники розвели руками – мовляв, виконати доручення не можуть, адже лише 16 шкіл обладнані індивідуальними тепловими пунктами, які дозволяють регулювати температуру в залежності від погодних умов. При цьому більшість з сих систем були встановлені аж 10 років тому і фактично весь цей час не експлуатувалися, тому їхній технічний стан викликає питання.

Така відповідь не задовольнила мера:

– Це правильний напрямок, але ІТП – це лише реакція на температуру зовнішнього середовища і стосується всієї школи. А мова про те, щоб виокремити з 5–6 тисяч квадратних метрів опалювальної площі одну тисячу і опалювати ці квадрати нормально, а решту – на рівні 8–10 градусів.

У свою чергу начальник управління освіти Василь Білогура пояснив, що оскільки засуви на стояках ніколи не експлуатувалися, то стан їхній незрозумілий.

– При закритті засувок радіатори в окремих крилах можуть не запуститися. За тиждень, не реконструюючи систему опалення, ми це питання не вирішимо це питання. Зараз вивчаємо як… – спробував пояснити він, але отримав попередження від міського голови.

Ми тиждень втратили, а я не бачу результати. Якщо теж саме буде через тиждень – премія нуль для Черненка, Білогури (заступник мера та начальник управління освіти. – Прим. ред.) і окремо – управління економіки, – попередив Владислав Атрошенко.

– Буде нуль, якщо не вирішите. Ви просиділи тиждень. Було доручення, а ви не виконали. Доручення потребує подальших дій. Я сприймаю, що давав доручення аби отримати економію коштів. І бачу, що у нас різне сприйняття мети і термінів. Давайте гармонізуємо розуміння поставлених задач.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #опалення #економія
Оголошення
live comments feed...