• Головна
  • Більшість очисних споруд Чернігівщини потребують ремонту але бракує грошей
16:03, 20 листопада 2020 р.

Більшість очисних споруд Чернігівщини потребують ремонту але бракує грошей

Більшість очисних споруд Чернігівщини потребують ремонту але бракує грошей

Основні проблеми при очищенні зворотних вод виникають на комплексах очисних споруд і пов’язано це з їх недовантаженістю, зношеністю обладнання та відсутністю коштів на проведення поточних ремонтних робіт чи реконструкції в цілому.

Такі дані оприлюднила пресслужба ОДА.

Водовідведення господарсько-побутових і виробничих стоків з міських та селищних каналізаційних мереж області проводиться на 23 комплексах очисних споруд повної штучної біологічної очистки стічних вод, з яких 17 – працюють зі скидом зворотних вод у водні об’єкти, 3 – без скиду водні об’єкти та 3 комплекси взагалі не працюють.

В дев’яти населених пунктах відведення комунально-побутових стічних вод проводиться на поля фільтрації, які є одним із найбільш застарілих методів очистки стічних вод.

Перелічені очисні споруди потребують реконструкції або заміни обладнання. Більшість органів місцевого самоврядування не в змозі самостійно забезпечити фінансування необхідних заходів.

В більшості ці роботи проводяться за рахунок обласного природоохоронного фонду. Проте через його значну обмеженість неможливо розв'язувати всі проблеми у сфері очищування стічних вод.

На думку чиновників тільки об’єднавши зусилля органів місцевого самоврядування та облдержадміністрації можливо вирішити проблемні питання з очисткою стоків та запобігти забрудненню водних об’єктів області. Громадам при формуванні місцевих бюджетів рекомендовано передбачати кошти для співфінансування природоохоронних заходів, спрямованих на вирішення проблемних питань з очистки стічних вод та шукати альтернативні джерела фінансування необхідних заходів. Зазначено, що в першу чергу, раціонально фінансувати об’єкти незавершеного будівництва, на реалізацію яких вже виділялись кошти з природоохоронного фонду та які можуть бути введені в експлуатацію у 2021 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#очисні споруди #реконструкція #стічні води
Оголошення
live comments feed...