• Головна
  • У Чернігові – режим економії. Мінус 200 мільйонів у бюджеті
11:00, 23 листопада 2020 р.

У Чернігові – режим економії. Мінус 200 мільйонів у бюджеті

У Чернігові – режим економії. Мінус 200 мільйонів у бюджеті

На щотижневій нараді у мерії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко розкритикував підлеглих, які звертаються з пропозиціями до бюджету на наступний рік, не зважаючи на наявні проблеми у скарбниці міста.

– Не займайтеся блюзнірством! Якщо я кажу, що бюджет розвитку вдвічі скоротиться, то це не значить, що треба вдвічі більше писати у заявках. Умєрьтє свой пил! Коштів немає, тому підходимо зважено – в заявках лише найбільш серйозні кричущі потреби. Такого, що «хочу все і більше» не буде, – попередив міський голова.

Проблема з фінансами має два фактори. По-перше, досі незрозуміло, яким буде державний бюджет на 2021 рік. А це заважає планувати Чернігову власні видатки і доходи.

– Я вперше не розумію бюджет міста. При тому що двічі був членом бюджетного комітету Верховної ради. Раніше ми приймали бюджет у листопаді. Спиралися на прогнозовані надходження. А тепер – гадки не маю, – зізнався Владислав Атрошенко.

Він нагадав, що у першому читанні держбюджету видатки і заплановані доходи не збігалися на 270 мільярдів гривень.

– Бюджет з такою діркою не приймають. Треба збалансувати дохідну та видаткову частини: або джерело надходжень вказати або видатки обрізати. А оскільки бюджет у нас зведений, то зводити його як будуть? За рахунок місцевих бюджетів, пожалівся мер.

По-друге, власні надходження міста скоротилися через карантинні заходи і зменшення сум сплачених податків.

Загалом, за словами міського голови, місто вже вийшло за межі цифри у 200 мільйонів недоотриманих гривень.

Критикуючи непродумані дії центральної влади у цьому напрямку, Владислав Атрошенко втім заявив, що демаршів проти карантину вихідного дня місто робити не буде:

– Моя позиція: ми не йдемо на ніякі демарші, бо це буде злочин по відношенню до країни, яка й так ледь стоїть. Це руйную державу, тому ми на це не йдемо. Але є критичне ставлення.

Він зазначив, що уряд мав би із запровадженням карантину продемонструвати: з яких джерел, у якому обсязі, яким категоріям бізнесу та у які строки буде надана компенсація за вимушене простоювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #фінанси #карантин
Оголошення
live comments feed...