• Чернігівська «Десна» поділила очки з «Колосом»
08:40, 30 листопада 2020 р.

Чернігівська «Десна» поділила очки з «Колосом»

Поєдинок 11-го туру Української Прем'єр-ліги між ковалівським «Колосом» та чернігівською «Десною» завершився унічию – 1:1.

Гра булла більш-менш рівною з невеликою перевагою гостей, проте запам'яталася не стільки перебігом футбольних подій, скільки суддівством.

Уже на 12-й хвилині м’яч під час атаки господарів гепнувся об газон і відскочив від трави в руку Андрія Мостового. Арбітр вирішив, що це пенальті. «Колос» повів 1:0.

В середині тайму такий самий неочевидний 11-метровий суддя побачив під час подачі у карний майданчик «Колоса». Воротар відбив м’яч, а той влучив у руку захисника, який фізично не міг її кудись прибрати – відстань між гравцями була близько 1 метра.

Зрівняв рахунок з пенальті Пилип Будківський.

На початку другого тайму захисник «Десни» Юхим Конопля вдало підключився в атаку і забив гол, влучивши у ворота з гострого кута. Проте судді вирішили скасувати взяття воріт. Привід знайшли у контакті м’яча з рукою, яка мала місце… більш ніж 20 секундами раніше.

М’яч на половині поля «Десни» ледве зачепив рукав футболки захисника Максима Імерекова. Після цього снаряд пройшов через ноги кількох гравців і опинився у Коноплі, який і реалізував момент.

Головний тренер чернігівців Олександр Рябоконь після гри був у розпачі:

– Напевно, це неправильно, потрібно щось змінювати в правилах… Конопля все відмінно виконав, а потім ніхто нічого не зрозумів ні ми, ні суперники, ніхто на трибунах. Так само можна відмотувати ситуацію на крок, на 2, на 3 ... і в підсумку знайти порушення. Кому це треба?

Після такої несправедливості сіверяни на емоціях спробували дотиснути суперника. Моменти мали Мудрик, Арвеладзе і той самий Конопля. Але видно було, що попереду вкрай не вистачає головних диригентів – Калитвинцева і Тотовицького.

А вже у компенсований час суддя показав сумнівну жовту картку Максиму Імерекову, який у суто ігровому епізоді торкнувся суперника рукою. Той упав як підкошений, чим спровокував арбітра на попередження, яке виявилося другим для чернігівського футболіста – вилучення.

«Колос» – «Десна» – 1:1 (Лисенко, 12 (з пен.) – Будківський, 27 (з пен.)
«Десна»: Паст – Конопля, Тамм, Імереков, Мостовий – Огиря – Гуцуляк (Дегтярьов, 85), Домбровський, Арвеладзе, Мудрик – Будківський.

Втрата двох очок втім не опустила команду Олександра Рябоконя нижче 4-ї сходинки у турнірній таблиці. Більше того, «Десна» скоротила відставання від «Ворскли», яка свій матч програла.

Наступної неділі, 6 грудні, чернігівці якраз і зіграють вдома з полтавчанами. Це буде головний матч туру.