Від 1 грудня для чернігівців – перерахунок пенсій

Від 1 грудня для чернігівців – перерахунок пенсій, Сергій Кириченко

З першого грудня 2020 року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, у Чернігівській області проведено перерахунок пенсій.

Як повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко, збільшено розмір пенсій для більше ніж 177 тисяч людей. Середній розмір підвищення становить 37,8 гривень.

Перераховані пенсії виплачуватимуть пенсіонерам у визначену дату, починаючи з 4 грудня.Перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі.

***

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня підвищуються розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення. Зокрема, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшується із 1712 до 1769 грн. Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком, мінімальних пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. З 1 грудня мінімальна пенсійна виплата не може бути нижчою за 1769 грн.

Зростає мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника, пенсії військовослужбовцям та членам їх сімей, пенсії по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Також зростають:

• доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

• пенсії за особливі заслуги;

• надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

• підвищення учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни,членам сімей ветеранів війни, щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

• підвищення жертвам нацистських переслідувань і членам їх сімей;

• доплата шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня 2020 (2189 грн; був – 2118 грн). проведено перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів». Розмір надбавки склав 218,9 грн. (був 211,8 грн.).

пенсія Пенсійний фонд Юрій Юрченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
400 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии