Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року

Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, Сергій Кириченко

У Линовицькій громаді розпочали відновлення пам’ятки кінця XIX ст. – вежі графів де Бальменів, яка свого часу прикрашала в’їзд до маєтку дворянської родини, повідомляє Укрінформ з посиланням на селищного голову Віталія Нестерка.

За його словами, розвиток туризму – один із стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку громади, тому й вирішено було взятися за реставрацію оглядової вежі графів де Бальменів, у маєтку яких гостював Тарас Шевченко.

Почали роботи ще влітку, а до холодів встигли відновити кладку вежі та прибудови.

– Навесні продовжимо: будемо робити арку, всередині – кімнати та перекриття. Наступного року плануємо вежу закінчити, – розповів Віталій Нестерко і додав, що фінансують будівництво селищна рада та місцеві спонсори.

Вежа графів де Бальменів була збудована 1887 року, її висота – 17 м. З оглядового майданчика будівлі можна милуватися парком, ставком, бачити селище і стадіон. Окрім вежі, з об’єктів графського маєтку до сьогодні збереглася також оранжерейна.

Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, фото-1 Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, фото-2 Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, фото-3 Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, фото-4 Старовинну графську вежу у Чернігівській області відновлять наступногог року, фото-5

Разом із пам’яткою архітектури Линовицька громада відновлює також графський парк – розчищає, вирубує сухі дерева, насаджує нові. Туристичні принади парку – майже 300-річний дуб із трьома стовбурами (його назвали «Три брати») та камінь, на якому, за легендою, любив сидіти Шевченко.

У листопаді минулого року в громаді презентували туристично-пізнавальний маршрут «Стежками шотландських графів», створений у межах проєкту «Подорож до легенд Линовицького краю». На сьогодні він налічує 7 об’єктів.

З історичних джерел відомо, що граф Яків де Бальмен був офіцером, художником-аматором, другом Тараса Шевченка та ілюстрував його твори. Він служив в імператорській армії, загинув 31-річним в Ічкерії. Саме йому Шевченко присвятив одну із своїх найсильніших поем – «Кавказ». У кількох її рядках поет оплакує марну смерть українця за чужі імперські інтереси.

Укрінформ
Линовицька громада оглядова вежа граф де Бальмен Тарас Шевченко Яків де Бальмен
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
216 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии