• Головна
  • Куди поїхати неподалік від Чернігова: готові маршрути та море вражень
12:10, 20 липня 2021 р.
Надійне джерело

Куди поїхати неподалік від Чернігова: готові маршрути та море вражень

Куди поїхати неподалік від Чернігова: готові маршрути та море вражень

Вже більше року ми живемо в реальності, де обмежені соціальні контакти, не проводять гучних вечірок,  а культурні заходи можна організовувати лише із застереженнями. Проте ці самі обмеження штовхають нас на дослідження нових місцин, про існування яких ми, можливо, і не здогадувалися.  

Разом із Київстар ми зібрали для вас цікаві маршрути із Чернігова. Мобільний інтернет 4G від Київстар допоможе вам залишатися на зв’язку та мати доступ до Інтернету навіть у найвіддаленіших локаціях ваших подорожей, адже ця компанія  створила найбільшу мережу 4G, що охоплює понад 14 тис. населених пунктів та 87,7% населення України. Підключити 4G можна безоплатно  в будь-якому магазині Київстар або ж самостійно на сайті компанії.

Куди поїхати неподалік від Чернігова: готові маршрути та море вражень, фото-1

Маршрут № 1 

Поїздка в Ніжин

Локація: Ніжин

Тривалість: 1 день

Ніжин є однією із найцікавіших локацій Чернігівщини – і недарма, адже це містечко може запропонувати й історичний відпочинок, і духовний, і культурний, і розважальний. Тут навіть можна знайти щось містичне! Розпочніть прогулянку містом із Грецького кварталу, адже саме Ніжин був колись так званою грецькою столицею України. Завітайте на вулицю Гребінки, яку у 18 ст. забудували кам'яними будиночками. Частина з них зберіглась, і ви можете їх роздивитися. Усі вони розташовані один біля одного. Якщо ж ви хочете полоскотати собі нерви, то замовте екскурсію в будинок із привидами – це двоповерхова будівля, розташована на розі вулиць Небесної сотні та Є. Гребінки.

Далі завітайте до Графського парку, розташованого на території Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Тут колись полюбляли гуляли Микола Гоголь, Євген Гребінка, Віктор Забіла. Чудові берези прикрашають усе навкруги, а  у центрі парку є ставок.  Неподалік знаходиться Музей рідкісної книги, де зібрано чимало слов'янських та європейських видань XVI – початку XX століть.

Ніжин вважають духовним центром області – тут 16 церков і 3 собори. Із тих, що обов’язково слід відвідати – Миколаївський собор і Хрестовоздвиженська церква. Миколаївський собор, зведений у стилі козацького бароко, є першим кам’яним храмом,  що спорудили у містечку. А Хрестовоздвиженська церква свого часу надихнула Гоголя на написання повісті «Вій». Збудували її у 1775 році, а в 1891-му тут охрестили першу дружину видатного художника Пабло Пікассо – Ольгу Хохлову. На завершення прогулянки містом відпочиньте біля річки Остер і зробіть селфі на фоні єдиного в Україні пам’ятника огірку (вул. Шевченка, 160).

Як доїхати? Автобусом із автовокзалу, що на вул. пр.Перемоги, 3. Час в дорозі – близько двох годин, а вартість від 79 грн.

Маршрут № 2 

У гармонії з природою

Локації: Качанівка, Олешня

Тривалість: 2 дні

Перша локація на цьому маршруті – село Качанівка. Зараз тут функціонує Національний історико-культурний заповідник. У 1770 році в містечку збудували палац і почали створювати архітектурно-парковий ансамбль. Сьогодні загальна площа парку становить 568 га. Він є одним із найбільших пейзажних парків в Україні зокрема та в Європі загалом. Качанівський парк сформований на основі природного лісу і нараховує понад 80 різних порід дерев і чагарників. Архітектурний ансамбль садиби налічує 24 об’єкти. Окраса Качанівки – палац, збудований у стилі неокласицизму. Упродовж двох століть садиба була осередком духовної культури на Лівобережній Україні. Мальовничий парк має 12 ставків, павільйони, скульптури, паркові містки, гірки Кохання та Вірності, романтичні руїни, амфітеатр. Численні мальовничі алеї та доріжки перетинають парк у всіх напрямках. Тут чудово й умиротворено будь-якої пори року. Загальна довжина паркових доріжок – 60 кілометрів: є де походити,  помедитувати, пофотографуватися.

Виділіть собі на відвідування Качанівки цілий день, адже їхати одразу звідси не захочеться!

Наступного дня вирушайте до Олешні. Це ще одна перлина Чернігівської області. Тут ви знайдете три чарівних озера посеред лісу. В народі їх називають Блакитними. Це місце особливо популярне влітку завдяки прозорій воді та чистому піску. Але це не означає, що треба чекати наступного літа, аби приїхати сюди. Тут прекрасно і взимку!

Як доїхати?

Дістатися до Качанівки можна автомобілем. Найшвидший маршрут пролягає через такі населені пункти: Кіпті, Колісники, Ніжинське, Ічня. 

Час у дорозі – дві з половиною години.

Дістатися до Олешнянських Блакитних озер найлегше та найкраще автівкою. Це займе всього лише одну годину. Відстань від Чернігова – 65 км. Їхати треба трасами E95 і М01. 

Також ви можете доїхати до озер, скориставшись послугами залізниці. Електричка ходить із Чернігова в Грибову Рудню два рази на день –  о 8:16  і о 21:20. Назад із Грибової Рудні до Чернігова – о 15:20 (1 раз на день). Від станції до озер пішки треба пройти менше 1 км.

Автобус Чернігів – Ріпки – Олешня ходить один раз на день.  Виїзд орієнтовно о 12:30 з автостанції «Нива» (Чернігів). Виїзд з Олешні орієнтовно о 17:20.

Маршрут № 3 

Історичний

Локація: Батурин

Тривалість: 1 день

Батурин відомий своїм Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця». Це ідеальне місце не лише для тих, хто хоче гарно провести час і поглибити свої знання з історії України. Головною пам’яткою Батурина є палац Розумовського. Тут ви побачите вишуканий інтер'єр,  зможете побувати в Музеї Гетьманської слави, де представлено добу Гетьманщини в Україні. Після прогулянки палацом відправляйтеся до Цитаделі Батуринської фортеці. Цікавими будуть замкові башти, оборонна стіна, гетьманський будинок, скарбниця й інші об'єкти. Також вам вдасться побачити Замкову церкву Воскресіння Господнього, підземне приміщення якої використовується як крипта, де поховані останки захисників і жителів Батурина, що загинули триста років тому. На завершення прогулянки завітайте до Музею археології.

Як доїхати? Автобусом з автовокзалу Чернігова (пр. Перемоги, 3). Час у дорозі – три години, вартість квитка – від 157 грн.

Бажаємо вдалої подорожі!  Поділіться враженнями від поїздки зі своїми друзями та рідними, адже завдяки 4G-інтернету від Київстар вони завжди будуть на зв'язку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...