11:01, 18 грудня 2020 р.
Гуртожиток з обваленою стіною у Чернігові запропонують забудовникам. Чи отримають люди житло?
Будинок за адресою вулиця Попудренка, 16, де 4 роки тому обвалилася стіна, нарешті вийшов з-під арешту. Тож тепер його колишні мешканці зможуть розраховувати на власне житло.
Вчора на засіданні виконавчого комітету міської ради міський голова Владислав Атрошенко окреслив подальші плани щодо цього об’єкту.
За словами мера, найближчим часом буде проведений конкурс серед забудовників. Переможець зможе розраховувати на компенсацію у розмірі 40 % середньої вартості житла.
Це передбачено міською Програмою сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду Чернігова.
– У разі, якщо ми знайдемо цю організацію і технічні та юридичні всі питання будуть вирішені – підемо цим шляхом. А якщо жодна з організацій не виявить бажання – тоді повертаємося до питання відновлення, ремонту цього приміщення, – зазначив міський голова.
Він уточнив, що після попереднього вивчення ситуації є розуміння, що, скоріше за все, єдиним інвестором-забудовником, кому це буде цікаво, може стати «ОсноваБуд-7» чи інша споріднена з ним організація.
Саме вони є власниками однієї з прилеглих земельних ділянок – а без цієї частки землі знести 5-поверховий будинок і збудувати там навіть 9 поверхів, швидше за все, не вдасться. Бо і норми вже змінені з часів будівництва Попудренка, 16, і є безліч інших питань, через які це просто буде невигідно.
– Тобто це питання виключно по Тарасовцю (Юрій Тарасовець – депутат міськради, один з найбільших забудовників міста. – Прим. ред.). Якщо там будуть адекватні домовленості з мешканцями, він може піти по цьому шляху і тоді ми згідно з прийнятою програмою відшкодуємо йому певну суму коштів (до 40%) за метр квадратний того житла, яке він надасть мешканцям знесеного, - зазначив Владислав Атрошенко.
– Дай Боже, щоби забудовник погодився. Але це бізнес і ніхто його змусити це робити не в праві.
Якщо ж інвестор не знайдеться – місто повернеться до проєкту відновлення, добудови зруйнованої стіни будинку. А потім це приміщення буде передаватися в користування, причому з подальшою відповідальністю мешканців за стан будинку.
– Подобається це мешканцям чи не подобається – в нас інших варіантів нема. Жодних зобов’язань, визначених чинним законодавством, у подібних випадках на заміну житла не існує.
З яких підстав решта платників податків будуть замінювати приватне по суті житло? Таких підстав законодавство не визначило, – підкреслив міський голова.
– І якщо цей же будинок завтра розвалиться – ми надалі йти по цьому шляху, цією колотнечею займатися не будемо. Це – питання мешканців.
У Чернігові сьогодні в подібному, близькому до аварійного, стані, близько 200 будинків. Коштів, достатніх на їх перебудову, в бюджеті міста немає.
– Метраж там орієнтовно 500 тисяч, якщо навіть по 8 тисяч собівартість будувати – це 40-50 мільйонів подібний будинок. І помножте це на 200 – це 8 мільярдів гривень. Про що ми говоримо? Тут нема про що говорить, – констатував Владислав Атрошенко.
На сьогодні мешканці пошкодженого будинку на Попудренка, 16 в переважній більшості проживають у гуртожитках трьох навчальних закладів міста. Оплата їхнього проживання всі ці роки здійснюється коштом міського бюджету.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:51
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:59, Сьогодні
10
10:27, Вчора
5
10:37, 30 листопада
54
20:56, 1 грудня
25
live comments feed...