Бюджет Чернігова на 2021 рік буде більшим, ніж зараз, але можливостей для розвитку стане менше

Бюджет Чернігова на 2021 рік буде більшим, ніж зараз, але можливостей для розвитку стане менше , Сергій Кириченко

Проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік погоджений виконкомом.

За словами керівниці фінансового управління міської ради Олени Лисенко, проєкт бюджету Чернігова враховує ключові прогнозні показники, які прописані у держбюджеті: інфляція у розмірі 7,3 % та зростання мінімальної зарплатні (з 1 січня 2021 року – 6 тисяч гривень).

Також вона додала, що проєкт бюджету враховує те, що в Чернігові продовжили дію пільгової ставки податку для ФОП другої групи на рівні 18 %.

У результаті, загальний обсяг доходів бюджету міста на 2021 рік обраховується у 2,9 млрд грн. (з яких 501,7 млн грн. – освітня субвенція).

Збільшення власних надходжень бюджету прогнозується на 10 % (до 2,4 млрд грн.). Левову частку в них складає ПДФО – податок на доходи фізичних осіб.

У частині місцевих податків і зборів очікуються надходження на рівні 672 млн грн. Майже 60 % цих надходжень – це єдиний податок, якого прогнозується отримати за рік 398 млн грн. Окрім того, 36 % – надходження від плати за землю (за розрахунками – 242 млн грн).

Що стосується бюджету розвитку, то очікувані надходження до нього складають суму в 5 разів меншу ніж у 2020 році. Це пов’язано з тим, що в Україні скасовується сплата забудовниками коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів.

Обсяг бюджету розвитку в 2021 році передбачений на рівні 5,55 мільйонів гривень

Видаткова частина міського бюджету на 2021 рік, яка напряму залежить від дохідної, прогнозується також на рівні 2,9 млрд грн. Майже 46 % з них складають видатки на сферу освіти.

Окремо міський голова Чернігова Владислав Атрошенко звернув увагу на збільшення реверсної дотації – відрахувань у держбюджет коштів місцевого у зв’язку з «горизонтальним вирівнюванням»

Це перерахування для Чернігова збільшиться в 1,6 рази (з  21 до 35 млн грн.). Попри те, що суми поки не фатальні для міста, мер назвав це яскравим прикладом демотивації з боку держави.

– Ми більше будемо збирати податків – зросте реверсна дотація. Хоча повинно бути навпаки, для громад повинен бути стимул збирати більше власних податків і витрачати їх на розвиток, – підкреслив він.

Тепер ухвалити бюджет мають депутати Чернігівської міської ради на найближчій сесії, яка відбудеться у четвер, 24 грудня.

Чернігівська міська рада
бюджет Олена Лисенко гроші фінанси дотація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
405 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии