Інтриги замість конструктиву. Голова ОДА штовхає область у прірву нестабільності

ПОЗИЦІЯ. Сумним завершенням політичних підсумків минулого року став конфлікт, який розгорівся під час першої ж сесії новообраної обласної ради. Три фракції, а саме «Рідний дім», «Слуга народу» та Радикальна партія Олега Ляшка утворили більшість та розпочали конструктивну роботу. Утім п’ять політичних сил, які представляють меншість, лишилися незадоволеними та почали саботаж – не реєструвалися на засіданнях, ігноруючи свої обов’язки перед виборцями. Через це облрада не змогла проголосувати за бюджет області та ухвалити низку важливих рішень.

Не діалог, а імітація

Напередодні Нового року до процесу долучилася очільниця облдержадміністрації Анна Коваленко. Вона фактично звинуватила коаліцію в порушенні демократичних принципів та зазначила, що область прямує до політичної кризи, а отже й погіршення соціально-економічного стану її жителів.

Утім, на думку керівництва обласної ради, діяльність Анни Коваленко аж ніяк не сприяє поліпшенню ситуації, оскільки замість того, аби справді вести діалог, намагається втрутитися в ситуацію, не маючи на це жодних конституційних прав. Так, очільниця ОДА намагалася зібрати засідання голів фракцій та політичних сил, які ввійшли до облради. Проте, на думку заступника голови облради Дмитра Блауша, керівниця області намагається імітувати діалог, а не реально його проводити.

Представники більшості переконані: замість конструктивної співпраці та діалогу з новообраними органами місцевого самоврядування очільниця виконавчої гілки влади фактично виступає представником інтересів п’яти партій, депутати яких і не беруть участі в роботі, та всупереч закону намагається впливати на незалежну від неї обласну раду.

Мені цікавий відбір, кого саме запрошують до ОДА. І я знаю навіть, що з групи меншості деякі голови фракцій – за кордоном. І тоді виникає питання – чи це імітація діалогу? Або це реальний діалог. От мені здається, що ні. У нас існують депутати обласної ради, а не депутати обласної державної адміністрації, – наголосив Дмитро Блауш.

Безвідповідальність за власним бажанням

Сама Анна Коваленко в передноворічному зверненні пояснювала свої дії тим, що існують ризики «захоплення місцевої влади олігархічними та клептократичними колами». Голова обласної ради Олена Дмитренко зазначила, що ця фраза викликає в неї щонайменше подив.

Вона говорить про олігархів. Але у мене питання: «Хто серед нас олігарх?». А стосовно такого визначення, як «клептократи», то мені взагалі незрозуміло, що тут мається на увазі, – прокоментувала Олена Дмитренко.

Керівництво облради звертає увагу на такий парадокс: Анна Коваленко звинувачувала в порушенні демократичних принципів більшість, яка сформувалася в обласній раді якраз унаслідок волевиявлення громадян. Олена Дмитренко наголошує, що формулювання про те, що «депутати меншості усунені від можливості впливати на рішення органу влади», є маніпулятивним, оскільки ці обранці за власним бажанням самоусунулися від своїх депутатських обов’язків, а отже – порушили свої зобов’язання перед виборцями.

– Для того аби подолати кризу, не треба спочатку її створювати. Частина депутатів покинула зал, аргументуючи це тим, що їм не дають можливості працювати. Але ж вони ухвалили рішення самі чи під впливом своїх партійних босів. Хто їх обмежував у праві брати участь у сесії та голосувати? Відповідно до закону депутат місцевої ради зобов’язаний брати участь у засіданнях ради та брати всебічну діяльність у її роботі. Тобто вони порушують основне завдання депутата, – наголосила Олена Дмитренко.

Затягування часу

Керівництво облради звертає увагу ще на один момент, який дозволяє побачити втручання голови ОДА у блокування роботи. Про це свідчить той факт, що програми та проєкт бюджету на 2021 рік, які має розробляти саме облдержадміністрація, надійшли на розгляд депутатів із аномально великим запізненням. Затягування часу в цих питаннях – явно не на користь стабільності.

До депутатів не надійшли своєчасно проєкти рішень з відповідними програмами, до депутатів не надійшов своєчасно проєкт бюджету. Але депутати трьох політичних фракцій все одно були налаштовані на конструктив, а тому, розуміючи необхідність прийняття бюджету, готові були голосувати, – зауважила заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш. Вона також наголосила, що депутати, які ввійшли до обласної ради від політичної партії «Рідний дім», уже мають чимало зауважень та конструктивних пропозицій як до проєктів програм, так і до проєкту бюджету.

Тож, попри те що попередні сесії не відбулися через саботування своїх обов’язків 30 депутатами меншості та велику кількість хворих серед представників коаліції, народні обранці, які представляють більшість, упевнені, що після новорічних свят, коли ті, хто нездужає, повернуться до лав, сесію обласної ради все ж таки проведуть, а бюджет області та всі нагальні програми будуть ухвалені.

«Багаторазові вечірні таємні засідання керівників п’яти опозиційних партій, які регулярно відбуваються в кабінеті голови ОДА, уже давно перестали бути таємними. Про що ж на них ішла мова, якщо після цього всіма можливими та неможливими методами відбувалося блокування сесії обласної ради, а потім представники цих п’яти партій припинили реєструватися для участі в пленарних засіданнях сесії? Відповідь очевидна – хтось дуже не хоче, щоб ситуація в області була стабільною», – ідеться в офіційному зверненні обласної ради.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
26 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии