У Чернігові протягом року планують знести більше 300 дерев. Обіцяються висадити в 2,5 рази більше

У Чернігові протягом року планують знести більше 300 дерев. Обіцяються висадити в 2,5 рази більше, Сергій Кириченко

Через ремонт тротуарів у Чернігові протягом року приберуть 306 дерев на 7 вулицях. Такі плани комунального підприємства «Зеленбуд» на нараді у мерії оприлюднив його керівник Артем Стах.

За словами чиновника, коренева система дерев під час таких ремонтів зазнає пошкоджень, які можуть призводять до загибелі насаджень. Тому керівник КП «Зеленбуд» запропонував повністю замінити старі дерева на нові – одного сорту та віку.

За його планами реалізувати проєкт – видалити 306 та висадити 790 дерев – протягом року можна буде на 7 семи чернігівських вулицях:

• Хлібопекарська (тут замість звичайних каштанів планують висадити червоні, які стійкіші до шкідників)

• Шевченка

• Полуботка (від Пушкіна до площі)

• Князя Чорного (від Кирпоноса до Толстого)

• Коцюбинського (від Хлібопекарської до Пушкіна)

• Магістратська (від Кирпоноса до Хлібопекарської)

• Кирпоноса (від Магістратської до Князя Чорного)

Втім, такі плани дещо розходяться з планами управління ЖКГ. Зокрема, його керівник Ярослав Куц зауважив, що про вулицю Коцюбинського наразі говорити завчасно, оскільки по цій ділянці немає плану виконання робіт з заміни бордюрів та ремонту тротуарів.

Міський голова Владислав Атрошенко доручив чиновникам узгодити плани робіт між собою і обговорювати знесення старих дерев та висадку нових ще на етапі спілкування з проєктантами, аби вони враховували це під час підготовки до робіт.

Владислав Атрошенко також зазначив, що «ставлення людей до питання видалення старих дерев має повернутися на 180 градусів».

– Ставлення що не можна доторкнутися до дерева – це безвідповідально… Маємо змінити у суспільстві уявлення, що коли звалили дерево – це вселенська катастрофа. У кожного дерева є свій вік, а люди звикли, що дерева – вічні. Нічого вічного немає.

Ми висадимо нове дерево – молоде здорове, яке буде виконувати екологічну та естетичну функцію на рівні іншому ніж старі хворі дерева, – заявив міський голова.

Він запропонував вивчити питання економічної доцільності створення на базі КП «Зеленбуд» розсадника, аби не закуповувати у майбутньому саджанці, а мати власні. Також підприємство разом з комунальниками має розробити стандартні схеми висадки дерев – на одноковій відстані одне від одного, одного віку та одного сорту для кожної вулиці.

Крім того, стандартними – 1 чи 2 типів – мають бути білястовбурові решітки на тротуарах: квадратні чи прямокутні в залежності від ширини тротуару.

Також «Зеленбуд» має придивитися до озеленення Привокзальної площі, яку планують відремонтувати у 2021 році та вулиці Серьожнікова.

озеленення Артем Стах Зеленбуд дерева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
850 просмотров в январе
2 человека рекомендуют
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии