• Чернігівська «Десна» з поразки почала друге коло чемпіонату України
15:55, 13 лютого 2021 р.

Чернігівська «Десна» з поразки почала друге коло чемпіонату України

Грати головним претендентам на бронзові медалі довелося в не надто футбольних умовах – у Запоріжжі, як і майже по всій Україні в день гри і під час матчу падав сніг. Разом з температурою повітря у 8 градусів морозу та сильним холодним вітром це аж ніяк не сприяло яскравій грі.

І перші 15 хвилин підтвердили цю тезу. Було багато боротьби, помилок і дальніх неточних ударів. Та й перший гол з`явивсяне внаслідок якоїсь цікавої комбінації, а через помилку голкіпера «Десни» Паста. Воротар вибивав м`яч від воріт, але зробив це вкрай невдало – на іранського легіонера «Зорі» Саядманеша. То пробі флангом і прострілив у центр, де ворота чернігівців розстріляв Гладкий.

Команда Олександра Рябоконя не довго сумувала і зрівняла рахунок вже за 4 хвилини. Конопля отримав хороший розрізний пас, вийшов під кутом на ворота «Зорі», але пробив у поперечину. М`яч відскочив до Тотовицького, який бив уже з метра і мусив просто не влучити у захисника, який кинувся під м`яч. Вдалося.

Далі, як це не дивно, команди не зупинилися і продовжили спростовувати стереотипи про нудний «ранній» футбол. Футболісти відповідали атакою на атаку, але гострих моментів не створювали. Зате, постійно знаходилися в русі. Напевно, намагалися так зігрітися.

Правда, гострі моменти, створені «Десною», були, але вони не сподобалися суддям. На 30-й хвилині арбітр не призначив пенальті за гру рукою когось із оборонців у складі господарів, а на 31-й не зарахував гол у ворота «Зорі», вирішивши, що Будківський порушував правила у атаці, блокувавши голкіпера під час подачі кутового.

Перший тайм завершився унічию. 1:1. А другий активніше почали господарі, які швидко провели дві заміни і освіжили гру.

Логічним наслідком став другий гол у ворота «Десни». Один з джокерів – бразилець Жуніньо – навісив з флангу, який залишив без нагляду Конопля, а Гладкий головою з близької відстані точно пробив у ворота чернігівців. Дубль колишнього форварда збірної України.

Після цього Олександр Рябоконь відповів своїми двома замінами. І вже за хвилину Домбровський міг зрівнювати рахунок після чудового паса Будківського. Але свіжий хавбек з вигідної позиції і без перешкод з боку суперника зарядив значно вище воріт.

Загалом же заміни «Десни» не вплинули на перебіг подій – команда посилила тиск на ворота суперника, але жодних складних завдань перед обороною «Зорі» не створила.

Поразка «Десни» залишила її на 3-му місці у турнірній таблиці. У команди однакова кількість очок із «Зорею» (і навіть перевага за особистими зустрічами), але у луганчан є гра у запасі.

Наступний матч команда Рябоконя зіграє у Києві проти «Динамо» 21 лютого.

«Зоря» – «Десна» – 2:1 (Гладкий, 17, 62 – Тотовицький, 21)

«Десна»: Паст – Конопля (Гитченко, 78), Тамм, Імереков (Арвеладзе, 86), Мостовий (Дегтярьов, 78) – Огиря, Білошевський (Домбровський, 67) – Калитвинцев, Тотовицький, Гуцуляк (Картушов, 67) – Будківський.