• Головна
  • Навіщо потрібна обов'язкова автоцивілка ОСАГО?
Партнерский материал
13:10, 5 березня 2021 р.

Навіщо потрібна обов'язкова автоцивілка ОСАГО?

Партнерский материал

Навіщо потрібна обов'язкова автоцивілка ОСАГО?

Колись, на початку 2000-х, під час ДТП водії несли повну відповідальність перед третіми особами. Не було автоцивілки, але були штрафи, корумповані даїшники, техосмотр та повна відповідальність за скоєння ДТП.

Бум автокредитування відкрив двері страховим компаніям, оскільки автомобіль, як заставне майно, мусить бути застрахованим. Але чим відрізняється відповідальність водія заставного автомобіля від не заставного? В обох випадках страхується життя та майно постраждалої третьої сторони, яка не повинна залежати від того, що у винного водія немає автоцивілки.

Тому в 2004 році, було прийнято Закон України “Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. Скорочено ОСЦПВ або ОСАГО. З того часу постраждалі в ДТП вже не залишались сам на сам зі своєю проблемою, а винні в ДТП водії мали змогу перекласти відповідальність за подію на страхову компанію в розмірі до 10000 Дол.США за життя й здоров'я та 5000 Дол.США за майном (в першій редакції Закону відповідальність була 51000 грн. по життю та 25500 грн. по майну за курсом НБУ 5,05 гривень за доллар).

Обов'язкова автоцивілка стала першим масовим страховим продуктом в Україні і започаткувала поняття “страховий ринок України” або “ринок страхування”.

Які переваги отримали водії:

  1. На законодавчому рівні, у разі скоєння ДТП, часткову відповідальність бере на себе страхова компанія. Все що потрібно - це правильно зафіксувати ДТП й звернутися в страхову компанію.

  2. Завдяки масовості продукту, досить низька вартість автоцивілки (в середньому 40 Дол.США на рік) з покриттям до 10000 Доларів на рік.

Які переваги отримали постраждалі:

  1. Реальне відшкодування збитків без затяжних багаторічних судових процесів.

  2. Виплата гарантується Законом.

Згідно із Законом було започатковано новий регулюючий орган - МТСБУ. Моторне Страхове Бюро повинно було слідкувати за діяльністю страхових компаній. МТСБУ щоквартально формує рейтинг страхових компанії з автоцивілки, інформує клієнтів про стан речей на страховому ринку автоцивілки.

Автоцивілка сьогодні

За 15 років існування українського обов'язкового страхування авто відбулися незначні зміни. Страхове покриття знизилось до 9300 Дол.США по життю та 4650 Дол.США по майну, але й середня вартість автоцивілки знизилась до 32 Дол.США на рік. Автоцивілка стала діяти на “будь-яку особу” за кермом. Було запроваджено Європротокол, Електронну автоцивілку, незалежні страхові онлайн агрегатори, наприклад https://rinokstrahovka.ua/. Зміни досить непогані, але недостатні, щоб казати про європейське страхування відповідальності авто. В західноєвропейських країнах ліміт відповідальності страховиків сягає понад 1 млн.Євро та навіть більше.

Автоцивілка - обов'язкове страхування, а КАСКО - добровільне

Крім обов'язкової страховки ОСАГО є добровільне страхування авто КАСКО. КАСКО - це повне страхування автомобіля водія. За відсутність діючого полісу ОСЦПВ передбачено штраф від 425 грн.до 850 грн. Натомість якщо ви не застрахували своє авто за програмою КАСКО, штраф не передбачено.

Навіщо потрібна обов'язкова автоцивілка ОСАГО?, фото-1

Порівняння страхових компаній онлайн

Страхові компанії, що мають ліцензію з обов'язкової цивілки, пропонують своїм клієнтам кілька варіантів страхування автоцивілки, залежно від франшизи. Компанії пропонують певні переваги, але їх немає з чим порівнювати. Щоб порівняти ціни на ОСАГО у різних страховиків і придбати кращу зі знижкою 20%, використовуйте незалежний онлайн сервіс rinokstrahovka.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порівняння страхових компаній #осаго #страхування #страхові компанії #страхування авто #каско #страхування відповідальності #мтсбу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...