• Головна
  • Перший фестиваль монументального мистецтва «Перезавантаження» незабаром у Чернігові
11:09, 29 квітня 2021 р.

Перший фестиваль монументального мистецтва «Перезавантаження» незабаром у Чернігові

З 14 по 16 травня відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва «Перезавантаження» у Чернігові.

Фестиваль «Перезавантаження» — це яскрава культурна подія, присвячена дослідженню, збереженню та популяризації монументального мистецтва 2-ї половини 20 століття.

Щоб подолати байдужість та безвідповідальне ставлення до творів монументального мистецтва, ми маємо «перезавантажити» їх сприйняття — сфокусуватись на їх унікальності та мистецькій цінності.

Тема фестивалю — спадкоємність.

Основні локації — Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана та Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського.

Програма фестивалю складається з наступних блоків:

  • Виставка, присвячена монументальному мистецтву, на якій буде експоновано більше ніж 60 ескізів чернігівських художників (Євгена Кріпа, Євгена Павлова, Тетяни Федоритенко, Віктора Магдаченка, Миколи Гайдука, Олексія Потапенко, Надії Демченко) та ескізів відомих київських художників (Івана-Валентина Задорожного, Іллі Толкачова), а також унікальний ескіз 1920-х років відомого художника Олександра Саєнка, ім'я якого згідно з ухвалою ЮНЕСКО було занесено до списку видатних діячів культури світу.
  • Лекторій – можливість дізнатись багато цікавого від експертів у сфері дослідження, збереження, реставрації монументального мистецтва. Серед спікерів – мистецтвознавиця Женя Моляр, історик Леонід Марущак, художниця Інга Леві, режисерка, співзасновниця фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельниченка Ксенія Кравцова, реставратор, співзасновник художньо-реставраційної майстерні "Gurin Brothers" Данило Гурін, історикиня, кураторка Поліна Байцим, художниця-реставраторка, мистецтвознавця Марія Борисенко, кураторка проекту "60. Втрачені скарби" Софія Розуменко, а також BOORYAK Curatorial Team – група кураторів, яка займається організацією Міжнародних симпозіумів скульптури
  • Освітня платформа – це проведення дводенного майстер-класу – створення Монумент-саду у дворі Художнього музею Галагана. Керувати процесом буде київська художниця – Олена Кіслих, засновниця майстерні мозаїки та кераміки. Також будуть активності по створенню мозаїки з пластику від ГО «Еко Місто», до фестивалю долучиться майстерня апсайклінгу «Лісова-3», а також буде діяти майстерня художника-монументаліста (куратор – Сергій Тонканов).
  • Дискусійна платформа з істориками, реставраторами, дослідниками, мистецтвознавцями.
  • Музична частина фестивалю – презентація проекту «Криниця» до 100-річчя від дня народження відомого художника-монументаліста Івана-Валентина Задорожного у музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського (композитор Федір Ткачов). У Художньому музеї Галагана відбудеться шоу Foa Hoka (тандем Дмитра Куровського та Сергія Дубровського АКА Dubmasta) та кожного дня – діджей-сети від спільноти Druzhbaunity (Oleg Deluxe, Bardo, Ailin, Dana Dee та інші).
  • Кінопоказ «Шелест Кроків» від режисерки Ксенії Кравцової про відомих художників-монументалістів Аду Рибачук та Володимира Мельниченка та кінопоказ фільму «Шістдесятниця Галина Севрук» від режисерки телеканалу «Глас» Лариси Колосової.

Фестиваль «Перезавантаження» — сучасний погляд на нашу культурну спадщину!

Переходьте на наш сайт-візитівку http://monumentalism.cn.ua/, де ви зможете детально ознайомитись з програмою та придбати квитки.

Авторка ідеї фестивалю — Олена Загребіна,
художниця, координаторка спільноти Chernihiv Monumentalism.

Співорганізатор фестивалю — Юрій Ткач,
директор Художнього музею Галагана.

Консультантка фестивалю — Тетяна Сухова,
художниця-проєктантка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #перезавантаження #монументалізм #культура #мистецтво #мозаїка #скульптура
Оголошення
live comments feed...