• Головна
  • Транспортну схему в Чернігові переглянуть. Серед інших можливих змін – валідатори у маршрутках і соціальні квитки
10:49, 12 травня 2021 р.

Транспортну схему в Чернігові переглянуть. Серед інших можливих змін – валідатори у маршрутках і соціальні квитки

Транспортну схему в Чернігові переглянуть. Серед інших можливих змін – валідатори у маршрутках і соціальні квитки

У липні управління транспорту отримає від фахівців дані щодо обрахувань оптимальної транспортної мережі у Чернігові. Після цього у місті планують реалізувати фактично «транспортну реформу».

На проблему з пільговими перевезеннями під час наради у мерії звернув увагу депутат міської ради від партії «Рідний дім» Артем Тарасенко. Він нагадав, що наприкінці року завершується дія програми компенсації перевізникам котів за перевезення пільгових категорій пасажирів. А раз так – потрібно ухвалювати нову. Депутат запропонував розробити кардинально інший підхід, ніж той, що існував останніми роками.

Наразі компенсацію за пільгові перевезення отримують як Чернігівське тролейбусне управління, так і приватні перевізники. Втім, суми ці умовні, оскільки повноцінного обліку пасажирів, які користуються транспортом безкоштовно, ніхто не веде. Розрахунки здійснюються за заявами перевізників у межах передбачених програмою коштів. Все – на око.

– Добре було би врахувати досвід інших міст, які запровадили пільгові транспортні соціальні картки. Вони діють у Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Тернополі, Кривому Розі, Києві. Тоді ми матимемо чіткий паса жирообіг і компенсуватимемо за фактично перевезених пасажирів, – сказав Артем Тарасенко.

Також він додав, що такий підхід допоможе прибрати ще одну проблему – велику кількість підроблених пільгових посвідчень – кольорових ксерокопій, які, за його словами, виявляють у пасажирів досить часто.

Втім, цю ініціативу можна реалізувати лише за наявності фінансових ресурсів. В тому числі – на встановлення валідаторів у всіх транспортних засобах, які здійснюють перевезення пасажирів. Невідомі поки що і фінансові наслідки такого рішення.

– У нас більше 70 тисяч пільговиків. Я перепитав, бо думав, що це жарт. Але це серйозно. Навіть якщо така соціальна картка буде коштувати у виготовленні 60 гривень – це вже до 5 мільйонів. А потім виявиться, що ми поставимо валідатори у маршрутки і побачимо, що треба компенсувати не 10 мільйонів, а 30 чи 40. У нас немає таких коштів. Це зворотний бік медалі, – висловився міський голова Владислав Атрошенко.

Він погодився, що наразі місто не має точних даних щодо пасажиропотоків та кількості пільгових поїздок, але додав, що у липні очікуються результати розрахунків оптимальної транспортної мережі.

– Далі – конкурси для перевізників. І можуть бути сюрпризи великі для перевізників, які не виконують домовленості. Більш жорстко треба діяти, – зазначив мер Чернігова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транспорт #реформа #транспортна мережа #перевізники #Артем Тарасенко #пільгові перевезення #компенсація #валідатори
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...