• Головна
  • Модель Таня Рубан: «Когда я прочитала строки в первый раз – у меня навернулись слезы на глаза»
11:37, 29 травня 2021 р.

Модель Таня Рубан: «Когда я прочитала строки в первый раз – у меня навернулись слезы на глаза»

Минулого тижня до Дня вишиванки креативна агенція Drama Queen створила кліп-маніфест «Ось про що моя вишиванка», головну роль у якому зіграла відома чернігівська модель Таня Рубан. Вона розповіла 0462.ua про участь у проєкті і власне ставлення до національного українського одягу та його сприйняття у модній індустрії по всьому світу.

Менш ніж двохвилинний кліп – частина рекламної кампанії для ETNODIM. Але про те, що ви щойно подивилися рекламу відразу і не зрозумієш. Хіба що, прочитавший додатковий опис до відео.

Власне, кліп-маніфест «Ось про що моя вишиванка» і нема на меті прямої реклами. Головною ідеєю було дати відповідь на питання: що для сучасних українців означає вишиванка, про що вони хочуть сказати, надягнувши її?

Відповідь – ось вона

А моя про квіти у волоссі
А моя про діда у колгоспі
Про 90-ті
Про запорожців, 
Що пишуть султану
Про сирники зі шкільної їдальні
Про Кучму у новорічному привітанні
Про чай на майдані
Про перше кохання


Про танець пінгвіна
Про в лузі калину
Про Франсуа повертай на Україну
Про дикі танці
Про підручник у ранці
Про «іду на ви»
Про ти подобаєшся мені
Про Галю прив’язану до сосни 
Сорочку мати вишили мені

Про територію А
Про мирний атом
Про Стуса за ґратами
Про маму з татом
Про отака х№%ня малята
Про я піду до річеньки стрічати зірочки
Про карадаги
І аюдаги
Про стяги,
Що жовто-блакитно так майорять
і рукописи, що не горять

Про табір Артек
Про шкільні дискотеки
Про два перстені дня і ночі
Про Говерлу і про Черемоша
Про кобзаря і про футболіста
Про сонячних зайчиків королівство

Про львівську каву
Про Героям слава
Про Вакулу і чорта
Про Ярослава з тортом
Про садок вишневий коло хати
Про відродження яке не розстріляти
Про танки, 
Маланку
І про могилянку
Ось про що моя вишиванка

Робота над свторенням тривала з літа 2020 року, а презентували кліп минулого тижня – до Дня вишиванки. Безпосередньо зйомки зайняли два дні, каже Таня Рубан, якій запропонували стати головною героїнею ролика.

– По задумке я должна была перевоплощаться в различных кумиров 90-х и нулевых: Софию Ротару, Святослава Вакарчука, Ирину Билык, ВВ и персонажа фильма 1963 года – Вакулу. Процесс был очень интересный и максимально творческий. Всё на площадке было пропитано духом патриотизма и ностальгии, – каже Таня Рубан.

У підсумку вийшов мініфільм, у якому переплелися кадри з відомих кліпів 70-х та 90-х, кадри з архівів, графічні малюнки з тематичними колажами та анімаційні фрагменти з новими символами вишиванки.

– Мы долго планировали сотрудничество и спустя примерно год, мне предложили сняться в манифесте, который приурочен ко Дню вышиванки. Когда я прочитала строки в первый раз – у меня навернулись слезы на глаза и я сразу приняла решение согласиться. Он настолько родной и настолько близкий каждому из нас, что цепляет сразу за живое и напоминает о самом родном, – каже модель.

Що особисто для вас вишиванка (крім того, що потрапило у відео)? Це просто модно чи щось більше?

– У меня в гардеробе две вышиванки. Я много работаю за границей и сильно люблю носить их в повседневной жизни. Во-первых, это красиво Во-вторых, вышиванка позволяет определить мою идентичность и мое происхождение, что исключает вопросы: «Where You from?», и сразу переходит к «Oh, you are from Ukraine! Shevchenko! Bud’mo!» И да! Это очень модно. Всегда!

Чи доводилося вам працювати у національному вбранні за межами України? Наскільки великий (чи взагалі присутній) інтерес до української вишиванки за кордоном?

– К сожалению мне не приходилось работать в вышиванке за границей , хотя на съемки в ней я приходила. Когда приходишь в национальном наряде белого цвета, как у меня, это всегда WOW-ефект, всегда вызывает особый интерес и уважение.

Если говорить про мировой интерес к украинским вышиванкам, то их открыла миру моды ещё Vita Kin около 10 лет назад. Я помню как их носили каждые уважающие себя модницы по всему миру и сильно гордилась нашим наследием. Так что интерес был, есть и уверена что будет!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Таня Рубан #вишиванка #День вишиванки #маніфест
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...