Кинути палити: успішні історії чернігівців

Кинути палити: успішні історії чернігівців

Днями чернігівці та інші жителі нашої планети відзначали Всесвітній день без тютюну. Європейці про його існування дізнались після відкриття наприкінці ХV століття Христофором Колумбом Америки. Спочатку іспанці вирощували тютюн як декоративну рослину, а курити його почали трошки пізніше. На території України ж вперше побудували тютюнову фабрику у 1717 році в Охтирці на Харківщині. Вона мала плантації найкращих сортів тютюну (50 га). І саме з того часу українці дізнались про таку згубну звичку, як паління.

На сьогодні в Україні, за даними минулорічного вибіркового опитування домогосподарств, шкідливу звичку має кожен шостий у віці 12 років і старшому (5,5 млн. осіб). Серед них 41% людей в яких стаж паління – понад 20 років.

Лідерами з тютюнопаління стали Донецька, Полтавська та Дніпропетровська області (по 22% курців у кожній). Здоровий спосіб життя найчастіше обирають жителі Сумської та Київської областей (по 9% курців у кожній).

Щодо Чернігівщини, то тут спостерігається тенденція до збільшення кількості тютюнозалежних. Так, у 2020 році палили 16% населення області у віці 12 років і старшому. Це на 1,5% більше, ніж у попередньому році.

Якраз у такому ж віці, ще школяром почав палити чернігівець Валентин Литвиненко. Тоді йому здавалося це модним, але коли він усвідомив, що цигарки не дають йому жодної користі одразу з палінням кинути не зміг.

– Зараз мені 44 роки, а палити я почав ще у 13-річному віці. Навчив мене цьому одноліток циган. Його велика родина жила в тому ж селі, що і моя бабуся, а я до неї приїжджав на літо. А тоді ж якщо ти не палив, то ти був далеко не сміливцем. Але ж мені хотілося їм бути, тому закурив і став наче модним. Кидати палити я намагався років з 30-ти, але в мене не дуже це виходило. Сили волі не вистачало. Була сила, була воля, а сили волі не було. Клеїв нікотиновий пластир, пив спеціальні таблетки, жував жвачки, в результаті два тижня не палив. Потім вважав себе молодцем і знову починав. Довгий час не було ідеї кинути палити раз і назавжди, - каже Валентин.

За підсумками вищезгаданих опитувань стало відомо, що 43% курців, як і пан Литвиненко, мають цю згубну звичку вже понад 20 років. В свою чергу 28% мають стаж куріння від 6 до 10 років, 17% – від 11 до 20 років, а 12% – початківці, які курять до 5 років.

– Вирішальним у моїй битві з цигарками став спір з моїм тодішнім колегою. Одного разу він підійшов до мене і розповів, що сам кинув палити тільки після того як напередодні Нового року побився об заклад, що не буде палити. Запропонував і мені з ним побитись об заклад аби вирішити свою проблему. Я зголосився, і ми в новорічну ніч з 2014 на 2015 рік побились об заклад, що я рік не буду палити. Винагородою для переможця було обрано пляшку коньяку та кілограм цукерок. Не палю я вже майже 7 років, а ось свій виграш так і не отримав, - зазначив колишній курець Валентин Литвиненко.

Фото: LIGA.net

За статистикою 39% курців Чернігівщини викурюють за добу від 6 до 10 сигарет або порцій інших тютюнових виробів, від 16 до 20 сигарет – кожен третій, від 11 до 15 сигарет – кожен п’ятий, а 0,5% викурюють більше однієї пачки за добу. А однією з причин кинути палити для багатьох стає банальна економія коштів. Адже зараз одна пачка цигарок в середньому коштує 50 грн, і якщо викурювати одну пачку щодня, то за місяць на одні цигарки людина витрачає 1 500 грн. У свою чергу, герой нашого матеріалу Валентин не вважає, що почав економити після того як кинув палити.

Коли палив я важив 70 кг, а кинувши згубну звичку я почав дуже багато їсти і погладшав до 120 кг, хоча зараз трошки схуднув. Можу сказати, що економити я на цигарках не став, бо просто став більше витрачати на продукти. Головний виграш для мене – це здоров’я, - вважає пан Литвиненко.

Чернігів багатий на сильних людей, які одного разу взяли себе в руки та кинули палити. Наші Facebook-підписники поділились своїми історіями успіху. Ми маємо надію, що вони надихнуть та змотивують інших, які з різних причин не можуть кинути цю згубну звичку.

Ну і завершити цей матеріал хотілося б словами нашого героя про те, що ніколи не треба опускати руки, а завжди і невпинно йти до своєї мети. Можливо різними стежками, але все одно йти.

– Чернігівцям хотів би сказати, що кидати палити чи ні – це особиста справа кожного. Якщо ж ви хочете кинути, то універсального методу немає, але завжди треба шукати та пробувати ці різноманітні способи. Це я знаю на власному досвіді. Тому хочу побажати кожному, хто хоче кинути палити – досягти своєї цілі! – сказав Валентин Литвиненко.

паління цигарки тютюн сила волі історії згубна звичка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
422 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии