Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору

Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору

Другий рік поспіль триває пандемія коронавірусу, яка зруйнувала вже не один мільйон планів. Хтось залишився без роботи, у когось «накрилася» відпустка, а дехто працює, але не знає, куди подіти дитину на час літніх канікул. Раніше з цим допомагали сотні таборів по Україні та пришкільні табори у Чернігові, але минулого року все це підпало під карантинну заборону. Ми вирішили дізнатись, яка ж ситуація станом на літо 2021 року та чи можуть чернігівці відправити своїх дітей до різноманітних таборів.

Пришкільні табори під забороною

За словами начальника міського управління освіти Василя Білогури, усі 34 пришкільних табори так і залишились закритими, як і торік. Усе через карантинні обмеження та небезпеку захворіти на коронавірус.

Підтвердив цю інформацію і начальник міського управління сім’ї, молоді та спорту Андрій Дериземля, який сказав, що в місті закрились не лише пришкільні табори, а й табір «Дружба», який є відділенням із дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» 1-ї міської лікарні.

Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-1

Ситуація зараз складна, як і минулого року. Сьогоднішні карантинні обмеження привели до того, що велика кількість таборів, які займалися дитячим оздоровленням, або взагалі не відкриваються, або відкриваються як бази відпочинку. Ще в докарантинний період кількість таких установ по всій Україні скоротилася з 521 (у 2016 році) до 404 (у 2019 році). Щодо Чернігова, то табір «Дружба» та пришкільні табори не працюватимуть, як і минулого року. Але маємо надію на відкриття табору «Дивосвіт» у Седневі. За сприятливих умов цей табір планують відкрити 13 червня, – зазначив начальник управління.

Також пан Дериземля додав, що на оздоровлення міських дітей цьогоріч у бюджеті передбачено 200 тис. грн. На ці гроші міська влада планує придбати 30–35 путівок до седнівського «Дивосвіту». Проте лише за умови, що табір пройде всі перевірки та отримає відповідні ліцензії. Зазначимо: закупівля путівок можлива лише через електронні майданчики оздоровчих закладів, які вже пройшли дозвільну процедуру й отримали ліцензію на відповідну діяльність. Саме тому закупівля путівок у приватні табори, бази відпочинку, які не відповідають зазначеним вимогам, органами місцевого самоврядування не можлива.

– Якщо табір отримає ліцензію і наші пропозиції стануть переможними, то тільки тоді ми оголосимо набір дітей із першочергових пільгових категорій: дітей-сиріт та дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків у зоні АТО/ООС, – сказав начальник управління сім’ї, молоді та спорту.

У той же час на обласному рівні фінансування програми оздоровлення на даний момент взагалі не передбачено, а на загальнодержавному відновили роботу лише табори «Артек» та «Молода гвардія». До них у травні вдалося відправити дев’ятьох дітей по путівках із батьківською доплатою від 20 до 50 %.

Поки ми не приймаємо заявок та документів для зарахування дітей у табори, але як тільки той же «Дивосвіт» отримає сертифікати відповідності всім вимогам, то ми оголосимо про набір. За цим можна слідкувати на сторінці управління сім’ї, молоді та спорту в соцмережі Facebook, – розповів Андрій Дериземля.

Є альтернатива

Попри закриття більшості традиційних таборів у Чернігівській області, є й інші варіанти відпочинку для дітей. А саме, приєднання до патріотичних чернігівських осередків української скаутської організації «Пласт» та громадської організації «Юнацький корпус».

Наприклад, той же «Юнацький корпус» уже не перший рік проводить свої особливі вишколи для дітей, і навіть під час пандемії коронавірусу. Там протягом 10–12 днів діти в наметовому таборі «Азовець: Північний корпус» отримають такі цікаві та корисні знання, уміння й навички:

  • надавати першу домедичну допомогу;
  • здобувати навички стрільби з пневматичної гвинтівки та лука;
  • навчатись дуже швидко збирати і розбирати масогабаритний макет автомата Калашникова;
  • випробовувати сили на скеледромі;
  • дізнаватись цікаві факти з історії та міфології України;
  • грати в теренові ігри та регбі;
  • співати пісні біля ватри та багато чого іншого.
Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-2 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-3 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-4 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-5 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-6 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-7 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-8 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-9 Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-10

За словами представниці ГО «Юнацький корпус» Вікторії Куспекової, дітей у їх таборі очікується не дуже багато, але це й добре через певні карантинні обмеження.

Цього року ми плануємо набирати не більше 30 дітей на одну зміну, аби дотримуватись деяких обмежень. У нас нетрадиційний табір, у пристосованих для цього приміщеннях. Ми запрошуємо дітей на вишкіл у наметовий табір, який розташовуватиметься в Менському районі. З приводу коштів, то батьки лише роблять внесок за харчування та бензин для транспорту, – зазначила пані Вікторія.

І додала, що орієнтовний розклад трьох змін їхнього табору наступний:

  • І зміна – 4–15 липня
  • ІІ зміна – 18–29 липня
  • ІІІ зміна – 1–12 серпня.

Для реєстрації треба лише заповнити анкету.

У ситуації з «Пластом» усе трошки складніше, адже, аби потрапити до їхніх таборів, треба пройти річну підготовку, та й саме перебування в таборах не є безкоштовним.

Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-11

До наших таборів можуть потрапити лише підготовлені діти. Готуємо ми їх протягом року, починаючи з вересня. Наші табори бувають трьох видів: станичні (у місті Чернігові), окружні (по Чернігівській області) та крайові (на території України). Вони стають таким собі підсумком пластового року, де діти можуть показати всі свої уміння та навички, які вони здобули за рік. Той же крайовий табір коштуватиме батькам дитини від 3 до 5 тисяч гривень за 10 днів. Чим менші діти, тим більше коштуватиме таборування, адже для таких дітей потрібні інші умови, – сказав керівник Чернігівського міського осередку «Пласт» Ігор Козар.

Уже наступного року в чернігівському «Пласті» планують набирати перші повноцінні табори, адже зараз ще не дуже багато дітей проходять вишкіл. В організації розраховують, що цьогоріч у вересні вони наберуть значно більше дітей та навчать їх доволі корисних речей. Залишити заявку на участь у «Пласті» можна коли завгодно, її форму можна знайти на Facebook-сторінці – «Пласт Чернігів». Але запрошувати зареєстрованих дітей до гуртків там будуть тільки з початком нового пластового року.

Місія нездійсненна: чи приймуть чернігівських дітей до табору, фото-12

ДОВІДКА

У Міністерстві охорони здоров’я визначили, що в карантинних умовах дитячі санаторії й табори працюватимуть лише в жовтій і зеленій зонах, і ввели нові правила роботи таборів в умовах адаптивного карантину. За якими, наприклад, якщо під час оздоровчої зміни регіон перейде із зеленої або жовтої зони в помаранчеву, на нові зміни дітей приймати не можна, а діти, які вже в таборі, продовжать відпочивати й завершать зміну. Однак після цього заклад мали закривати. Також літні табори зменшують набір дітей відповідно до норм розташування ліжок. Наприклад, якщо у звичайних умовах табір міг прийняти 360 дітей, то в карантинних – близько 200.

Окрім цього має змінитися й розпорядок дня у таборі: більше відпочинку на свіжому повітрі, менше контактних ігор, дотримання дистанції, відмова від екскурсій та прогулянок за межі табору тощо. Діти повинні перебувати в малих групах, до 15 осіб, із мінімальними контактами ззовні. Педагоги та персонал не повинні покидати локацію на період зміни, а на території табору дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

літні табори пришкільні табори відпочинок оздоровлення діти літо коронавірус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
256 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии