Туристична принада: хто виготовив скульптуру з цапами для чернігівського Валу?

Реконструкція нижньої частини Валу добігає кінця. Скульптуру з двома цапами, яку доставили у Чернігів 29 червня вже встановили, і тепер фонтан чекає на офіційне відкриття.

Олег Герасименко, екскурсовод, історик: «Коли ми зустрічаємо гостей, то розповідаємо, яке місто унікальне, цікаве, оригінальне. І саме такі речі додають родзинок, фішечок, які якраз і подобаються туристам».

Скульптуру виготовило художнє об’єднання «Ікона стилю» у Харкові. Експозиція зроблена з міді і важить близько 200 кг.

Водограй відтворений з історичної пам’ятки, яка існувала колись у Чернігові. Фонтан є даниною поваги земляку, письменнику Михайлу Коцюбинському, на честь якого і було офіційно названо парк, що розташований у нижній частині валу.

Олександр Бондар, головний спеціаліст відділу туризму та промоції міста  Управління культури та туризму ЧМР: «Першопочатково це була просто чаша фонтану, без нічого. Після Другої Світової війни було створено таку композицію, яка показувала двох цапків, які бодаються на дошці, що ілюструє казочку Михайла Коцюбинського. Вже в радянський час культивувався культ Михайла Коцюбинського, як відомого письменника революціонера. Тому якраз і встановили таку скульптурну композицію. З одного боку було відтворено фонтан начебто в історичній формі, але з сучасних матеріалів і більш довговічних».

Рішення про відновлення фонтану саме у такому вигляді, при обговоренні проєкту реконструкції прийнято за пропозицією громадськості у 2018 році.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
фонтан скульптура Вал реконструкція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
427 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии