• Головна
  • Новий тариф на електроенергію. Скільки платитимуть чернігівці
10:50, 6 липня 2021 р.

Новий тариф на електроенергію. Скільки платитимуть чернігівці

Новий тариф на електроенергію. Скільки платитимуть чернігівці

Минулого тижня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка продовжує нинішній тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт-год. Він не зміниться до 1 серпня, але що буде далі – поки обговорюється.

Історія тарифів

За останні 9 років тариф на електроенергію в Україні зростав 7 разів – підвищення відбувалося у кілька етапів. До 2015 року актуальними було три цінники: для абонентів, які споживали до 150 кВт-год на місяць; для абонентів, які споживали від 151 до 800 кВт-год; для абонентів, які споживали понад 800 кВт-год на місяць.

У 2015 році схему трішки змінили, встановивши інші квоти, від яких залежав тариф: до 100 кВт-год, від 101 до 600 кВт-год і більше 600 кВт-год на місяць. А у березні 2017-го поділ спростили, залишивши дві категорії побутових споживачів: до 100 і більше 100 кВт-год.

Наступні майже чотири роки – до кінця 2020 року – ціни залишалися незмінними. За кожен з перших100 кВт-год потрібно було платити по 90 копійок, а за кожен «зайвий» кіловат – 1,68 гривень.

Від 2021 року влада скасувала так званий пільговий тариф на перші 100 кВт, тож тариф 1,68 грн став актуальним для усіх побутових споживачів, починаючи з їхнього першого кіловата. Тоді ж анонсували: це на три місяці, а далі можливий черговий перегляд тарифу на електроенергію.

Втім, ціну 1,68 спочатку подовжили на квітень, потім на травень-червень, а тепер – ще і на липень.

Тариф нижче собівартості

Отже, як мінімум до серпня тариф для населення залишається незмінним – 1,68 грн за кВт-год. Але вже тривали час представники влади постійно готують людей до підвищення ціни. Власне, і подовження дії існуючого тарифу пояснювали у Міністерстві енергетики тим, що розрахунку нової моделі формування тарифів потрібно більше часу, але довго їх стримувати не вийде.

Як заявляють в Міненерго, середня вартість доставки одного кВт-год до квартири чи будинка кінцевого споживача обходиться у 1,51 грн. Тобто на виробництво цього кіловата залишається 17 копійок. Це, буцімто, значно нижче собівартості, а діючий тариф приблизно удвічі нижчий, ніж економічно обґрунтований. Все те, що недоплачує населення лягає на плечі державного бюджету.

Скільки будемо платити за світло

У середині червня міністр енергетики Герман Галущенко вже представив проєкт нової моделі для формування тарифів на електроенергію. Вона передбачає повернення до диференційованого тарифу залежно від категорій споживачів.

Новий тариф на електроенергію. Скільки платитимуть чернігівці, фото-1

«Ми виокремлюємо населення, яке споживає до 100 кВт-год. На сьогодні це близько 41% споживачів з 16,9 млн домогосподарств. Проєкт передбачає захист цієї категорії населення через зменшення тарифу», – зазначив міністр.

А от за даними Центру громадського моніторингу та контролю, урядовці розглядають і більш складний варіант поділення споживачів на чотири категорії залежно від обсягів споживання:

• до 100 кВт-год
• від 101 до 300 кВт-год
• від 301 до 500 кВт-год
• більше 500 кВт-год.

За різними оцінками, для тих сімей, які використовують багато електроенергії, ціна може збільшитися з 1,68 до 2,5 грн за кВт-год. А максимальний тариф може сягнути 3,4 грн за кВт-год. Водночас для тих, хто споживає електрику економно, тариф дійсно може зменшитись. Остаточні цифри уряд обіцяє оприлюднити до серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тариф #електроенергія
Оголошення
live comments feed...