• Главная
  • За кілька годин можна скласти до сотні протоколів: у Чернігові запрацювали муніципальні інспектори з паркування
20:13, 5 июля

За кілька годин можна скласти до сотні протоколів: у Чернігові запрацювали муніципальні інспектори з паркування

Ряд автомобілів уздовж проспекту Миру і всі запарковані з порушеннями.

Інспектор нового муніципального відділу з паркування Денис Король, який відтепер безпосередньо працює по місту, каже, стоянка тут незаборонена, однак водіямине дотримано правил дорожньої розмітки.

Денис Король, начальник відділу контролю за паркуванням Управління ЖКГ: «Транспортні засоби мають стояти вздовж брівки і не пересікати синю суцільну смугу, яка визначена дорожньою розміткою. Крім того, коли водії ставлять таким способом транспортний засіб, вони ще й виїжджають на велодоріжку».

А це вже тягне за собою штраф і, за необхідності, примусову евакуацію авто. Повноваження на затримку транспортних засобів і накладення адмінстягнень, крім поліції, держава надала органам місцевого самоврядування ще у 2018 році, а виконком Чернігівської міськради делегував спеціальноствореному підрозділу від 30 червня цього року.

Поки що інспектори, яких троє на місто, діють на попередження. А за кілька місяців, після налагодження роботи і отримання прямого доступу до Держреєстрів, запрацюють повноцінно.

Денис Король, начальник відділу контролю за паркуванням Управління ЖКГ:«Поки що нікого до відповідальності не притягуємо. Більше проводиться профілактична робота – розносяться інформаційні листівки, повідомляємо водіїв, що ми почали працювати, що через певний період часу ми вже дійсно будемо застосовувати якісь санкції, будуть накладатись штрафи, які сьогодні, відповідно до законодавства, є досить серйозними».

Почали із центру Чернігова – проспектом Миру, вулицею Кирпоноса, Шевченка та Полуботка. І якби виписували штрафи, склали б їх не менше сотні, зазначає інспектор. А це, залежно від серйозності порушення, 340 або 680 гривень, які у пільгові 10 днів можна буде повністю сплатити у 50% розмірі.

Повідомлення про стягнення з усієї довідковою інформацією кріпитимуть до лобового скла автівки. А потім на ім’я її власника оформлятимуть і надсилатимуть постанову.

Самі ж водії з такою новацією здебільшого погоджуються. Адже впевнені, що це зменшить кількість аварій і спонукатиме усіх дотримуватися букви закону.

Власність зобов’язує. Тому якщо люди в пікові години виїздять до центру або у місця великої концентрації авто, вони мають заздалегідь подумати, де його залишити. Адже відсутність вільної парковки, не має виправдовувати порушення правил, каже інспектор. За його словами, такі служби при виконавчих органах влади працюють вже у багатьох містах України і є досить результативними.

Денис Король, начальник відділу контролю за паркуванням Управління ЖКГ:«Ми їздили, переймали досвід, дивились, як працюють інші, і це працює досить дієво. В тих містах, де працюють інспекції, там немає такого хаосу з паркуванням. Метою інспекції не є покарати водіїв чи ще щось, у нас превентивний засіб – просто навести лад, хоча б в центральній частині міста».

Зважаючи на об’єм роботи, охопити все місто одразу новий відділ не зможе, тому розробить маршрути, куди включать найбільш завантажені магістральні та центральні вулиці Чернігова.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#паркування #штраф #інспектор #протоколи #порушення
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...