11:24, 7 липня 2021 р.
Вийшла друком нова книга відомої чернігівської письменниці Олени Печорної «У затінку земної жінки»
Чернігівська письменниця Олена Печорна не стримує радості, днями вийшла друком її нова книга «У затінку земної жінки». Над нею авторка працювала близько року.
У своєму романі Олена через своїх героїнь поєднала два часових простори: сучасність та роки Другої світової війни.
«Мені дуже хотілося показати жіночу суть в різні епохи. Головна героїня сучасності – Жанна, журналіст. Вона дуже успішна жінка, яка зробила себе. Проте, так склалися обставини, що вона мусить приїздити до Куликівської ОТГ, і лишається в Куликівці, де отримує замовлення написати про жінку-австрійку з українською долею Франциску Францівну. В її житті зараз дуже непростий період, і як відповіді на питання сучасності вона знаходить в минулому», – каже Олена Печорна, письменниця.
Поштовхом для написання книги стала історія реальної жінки австрійки Франциски Пономаренко, яка у часи Другої світової війни врятувала українське село. Вона одна з центральних героїнь книги.
«Ця австрійка, так склалася доля, закохалася в нашого українця, горбівчанина, Захара Пономаренка. Він був полоненим у часи Першої світової війни. Вони познайомилися в Австрії, створили сім’ю, народилися дітки. А потім приїздив сюди з сім’єю, щоб показати своїм батькам, познайомитися, і тут народжується ще один синочок. А оскільки це вже була Українська Радянська Соціалістична Республіка, дитину просто не випустили, тому що він був громадянином Радянського Союзу. І, зрозуміло, що перед нею постав вибір: або повертатися до свого родинного гніздечка, але залишити сина. Вона не змогла, лишилася тут. Я уявляю, наскільки це була цивілізаційна прірва між тогочасною Австрією, а це було навесні 1923 року, і Україною, де тиф. Порівняти тут складно. Я уявляю, що вона відчувала. Але вона лишилася. Чому у затінку? Тому що у затінку її серця сховалося ціле село. Вона просто його врятувала», - розповідає письменниця.
Щоб написати книгу, Олена Печорна особисто їздила у село Горбове, де донині працює школа, в якій викладала Франциска Францівна.
«Ми заїхали одразу на кладовище. Побачили могилу Франциски Францівни. Я ще брала фотоапарат, трошечки фотографувала. Відвезли на те місце, де був будинок, в якому вона жила. Там вже його немає. Проте показали схожі будиночки, які лишилися. Також показали будиночки її донечок. На жаль, їх вже немає в живих. Проте я постояла, відчула цю енергію», – каже пані Олена.
В якості ілюстрацій до роману увійшли документальні світлини Франциски Пономаренко та її родини.
Перший наклад книги становить близько 3,5 тисячі примірників. Роман можна буде купити у книгарнях Чернігова вже у серпні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...