• Главная
  • За яким принципом обирають, в яких школах ремонтувати вбиральні?
13:59, 13 июля

За яким принципом обирають, в яких школах ремонтувати вбиральні?

За яким принципом обирають, в яких школах ремонтувати вбиральні?

Поки канікули і коридори та кабінети шкіл порожні цей час використовують, аби зробити приміщення кращими – відремонтувати. Аби вже 1-го вересня вони зустрічали дітей в зручних та якісних умовах.

Ось в 12-й школі капітально ремонтують вбиральні на трьох поверхах.

Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва ЧМР:«Повинні максимально зробити повне оснащення туалетів. Буде встановлене нове обладнання, будуть нові каналізаційні системи. Також робитиметься і зовнішня каналізація – до виводу каналізаційної системи. А також підвід електрики. Тобто по одному стояку будуть повністю зроблені ремонтні роботи».

Санвузли в цій школі, як і в більшості ЗНЗ міста, не бачили капітальних ремонтів ніколи. Ситуація змінилася 6 років тому, коли кожного року в кількох закладах вбиральні приводять до ладу і сучасних стандартів.

«Загальна кількість закладів загальної середньої освіти в місті 35, більшість з них не ремонтувалися з моменту будівництва закладу. Частина туалетів підтримувалися певний час коштом батьків: робилися поточні ремонти або максимальні. Старалися силами трудового колективу із залученням батьківської допомоги підтримувати робочий стан цих туалетів. І на сьогодні їх дуже багато виходить з робочого стану. Крім того, вони не відповідають сучасним вимогам, нормам і взагалі нормальному сприйняттю, як має виглядати санітарна кімната», ­– каже Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР.

У місті прийняли спеціальну програму ремонту санвузлів у школах та садках, в рамках якої спрямовують фінансування. Проте, враховуючи масштаб проблеми, в Управління освіти кажуть, намагаються на ці потреби спрямувати і додаткові кошти.

У 2021 році такі ремонти виконають у 1, 12, 15, 29, 32, 19 та 34 школах.

«Ми дивимось і рівень будівництва школи, ми дивимось і технічний стан, і кількість учнів, які навчаються в навчальному закладі. Ці всі оцінки, всі ці відповіді на ці питання впливають на пріоритетність. Зрозуміло, що в один рік, одночасно, в короткий літній проміжок виконати всі ремонті роботи, бо у нас на це немає і фінансової можливості, і, напевно, не вистачить і робочого ресурсу. Тому таким чином ми розставляємо пріоритети. Але стараємось задовольнити потреби максимальної кількості учасників освітнього процесу», – каже начальник Управління освіти.

До прикладу, в 29-й школі санвузли ремонтували лише коштом батьків. Це радше поточний ремонт з заміною частин труб. Нині ж виконують капітальний. Коли старі та ржаві комунікації замінять до входу в міську каналізаційну систему.

Так, вбиральні 31-ї гімназії виглядали ще рік тому.

А ось, як частина з них зустрічатиме дітей вже цього 1-го вересня. Це не лише естетика і сучасне оснащення, головне – відсутність специфічного запаху від старих труб, які, згідно норм, треба було замінити ще 20 років тому.

«Ремонт кімнат гігієни не відбувався з 1981 року – з року відкриття нашого навчального закладу. Проєкт розрахований на 2 мільйони 200 тисяч гривень. В цьому році виконано тільки половину робіт. А саме, зроблено туалети на трьох поверхах і тільки ліва частина. На наступний рік планується ремонт правої частини. І на що трошки не вистачило фінансування – диспенсери, дзеркала, бойлер – це все буде встановлено на наступний рік», – розповіла директорка гімназії №31 Вікторія Овчаренко.

Цей навчальний заклад один з 22, які цього року отримають якісний інтернет.

Олексій Баландін, інженер телекомунікаційної компанії:«Перед нами стоїть завдання побудувати швидкісну надійну, сучасну локальну мережу по 31-й школі. Це буде повністю провідна мережа, яка буде заходити до кожного кабінету, і буде забезпечувати швидкість в 1 Гбіт/с, а також буде вся побудована на сучасному обладнанні».

Цю програму почали реалізовувати в 2019 році. Тоді кожен кабінет 9-ти шкіл отримав підключення до інтернету. Завершити її мають цьогоріч, коли така ж локальна мережа з‘явиться у всіх ЗНЗ Чернігова.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ремонт #вбиральня #школа #освіта
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...