Закон про мову. Кого з чернігівців стосуються додаткові вимоги, які запрацювали з 16 липня

Закон про мову. Кого з чернігівців стосуються додаткові вимоги, які запрацювали з 16 липня

З п’ятниці, 16 липня, в Україні набирає чинності черговий пакет норм, які прописані у так званому «мовному законі». Документ регулює використання української мови у різних галузях.

Зокрема, як повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, від сьогодні в Україні впроваджують обовʼязковий іспит на рівень володіння державною мовою для майбутніх держслужбовців та претендентів на отримання українського громадянства.

Також усі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі та розважальні заходи мають проводитися державною мовою (ведучі, конферансьє тощо). Винятки передбачені лише для пісень і фонограм, а також у разі, якщо використання недержавної мови вимагає творчий задум організатора.

Супровід усіх концертів, шоу та розважальних заходів відтепер обов’язковий виключно українською мовою. Виступи тих, хто не володіє українською мовою, потрібно супроводжувати синхронним або послідовним перекладом.

Українська мова також стала обов’язковою при виготовленні оголошень, афіш, постерів, вхідних квитків, буклетів та інших матеріалів про культурні та видовищні заходи. У тому числі – аудіовізуальна інформація у музеях, галереях та на виставках.

Іншомовні вистави у державних та комунальних театрах мають супроводжуватися перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

Також із 16 липня усі фільми, створені іноземною мовою, повинні демонструватися українською мовою.

Крім того, українські видавці мають видавати державною мовою не менше 50 % назв книжкових видань. У книгарнях частка україномовних книг має становити не менше 50 %.

Нагадаємо, «мовний закон» ухвалили 16 липня 2019 року. Він гарантує використання української мови в державному управлінні, сфері послуг, освіті та медіа. Але не обмежує особисте спілкування будь-якою мовою.

Законодавчі норми набирають чинності поетапно. Так, з 16 січня, клієнтів мають обслуговувати українською мовою у крамницях, закладах громадського харчування, культурних закладів тощо. Винятки передбачені лише у тих випадках, коли клієнт наполягає на іншій мові спілкування, а інша сторона може вільно нею послуговуватися і не проти перейти на іноземну.

Всі норми носять обов’язковий характер, проте штрафи за порушення (від 5,1 до 6,8 тисяч гривень) будуть запроваджені лише із 2022 року.

українська мова мовний закон концерти шоу виступи державна мова
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
440 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии