Завершено перший етап лікування вікової вишні-антипки: скільки це коштувало

Завершено перший етап лікування вікової вишні-антипки: скільки це коштувало

Перший етап лікування унікальної 120-річної вишні-антипки завершено. Рідкісне дерево, що росте в самому серці Чернігова у верхній частині Валу, має історичну цінність. Це найстаріша вишня на території України.

Протягом 3 днів дерево лікував відомий арборист Володимир Ветроградський. Наразі воно законсервоване і у такому вигляді простоїть до наступного етапу оздоровлення.

Артем Стах, начальник КП «Зеленбуд»:«Ми зробили комплексну структурну обрізку крони, видалили злоякісні пухлини, пеньки, почали розчищати стовбур. На сьогоднішній день арборист виконав всі заплановані роботи і законсервував дерево».

Перший етап лікування коштував «Зеленбуду» 15 тисяч гривень. Начальник комунального підприємства Артем Стах каже, вже є домовленість з арбористом Володимиром Ветроградським про те, що наприкінці серпня чи на початку вересня майстер знову завітає до Чернігова, аби завершити лікування.

За словами фахівців, після оздоровлення вишня-антипка зможе прожити ще 60-80 років.

– Восени, коли приїде арборист, він спочатку вичистить стовбур з середини, а потім заповнить його спеціальною сумішшю, – розповів про подальші плани Артем Стах.

Оздоровлюють вишню у Чернігові вперше. Але «Зеленбуд» націлений продовжити процес лікування цінних дерев та планує запрошувати фахівців арбаристики з майстер-класами, аби розвивати цей напрямок у місті і таким чином зміцнювати фахову базу на підприємстві.

Окрім лікування дерев, у місті не забувають і про захист здорових зелених насаджень.

– Активісти підняли питання щодо пошкодження зелених насаджень великогабаритною технікою, а саме екскаваторами, тракторами, які зараз працюють на Валу. У всьому цивілізованому світі таких захист відбувається і використовується. Тому начальник управління дав доручення відповідним службам, щоб вони забезпечили цей захист, – каже начальник комунального підприємства.

Надалі комунальне підприємство «Зеленбуд» планує обстежити дерева на Валу, що мають історичну цінність, є культурним надбанням Чернігівщини і потребують оздоровлення, щоб визначити можливість їх лікування.

СЮЖЕТ ТЕЛЕКАНАЛУ «НОВИЙ ЧЕРНІГІВ»
вишня-антипка арборист Вал лікування дерево
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
282 просмотра в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии