• Главная
  • Кличко і Атрошенко спільно підуть на вибори. Які саме заяви зробили мери Києва і Чернігова
06:11, 31 июля 2021 г.

Кличко і Атрошенко спільно підуть на вибори. Які саме заяви зробили мери Києва і Чернігова

Кличко і Атрошенко спільно підуть на вибори. Які саме заяви зробили мери Києва і Чернігова

У п'ятницю, 30 липня у Чернігові у Палаці культури відбувся «Форум єдності» – захід, у якому взяли участь міський голова Чернігова Владиславі Атрошенко, його київський колега Віталій Кличко та депутати обласної, Чернігівської міської і районних рад.

Мета такого форуму – підписання меморандуму про співпрацю між партіями «Рідний дім» та УДАР, які очолюють відповідно Владислав Атрошенко і Віталій Кличко.

Поки що політики не розкрили технічні сторони такого об’єднання. Зокрема, Віталій Кличко зазначив, що «це буде потім сюрприз». Можливі варіанти – створення блоку, участь у виборах до Верховної ради більш розкрученого УДАРу з включенням до його списків партійців з команди Атрошенка, або ж утворення якоїсь нової політичної сили спільними зусиллями.

Владислав Атрошенко запевнив, що на сьогодні питання припиненні існування партії «Рідний дім» не стоїть, але також не заглиблювався у технічні подробиці співпраці.

Обидва мери зазначили лише, що будуть співпрацювати для того, аби провести до Верховної ради на наступних виборах своїх представників, здолавши виборчий бар’єр. На сьогодні він становить 5 %, тоді як соціологи говорять про нинішній рейтинг УДАРу на рівні 3,7 – 4,2 %.

З іншого боку «Рідний дім» локальна партія регіонального рівня, яка не має розгалуженої мережі осередків за межами області.

Також Віталій Кличко пояснив, що заяви про об’єднання – не передвиборчий хід, оскільки планові вибори до Верховної ради відбудуться лише за три роки. На питання чи хочеться йому аби парламент розпустили достроково і вибори стартували раніше, мер Києва відповів наступним чином:

– Ми готові до будь-якого розвитку подій, але розпуск Верховної ради і дострокові вибори – це дестабілізаційний фактор. Нам не хотілося би додаткової дестабілізації в країні.

У свою чергу Владислав Атрошенко заявив, що такий його крок – не кон’юнктурне рішення, оскільки набагато вигідніше з політичної точки зору було би шукати співпраці з діючою владою, отримуючи за лояльність додаткові кошти на розвиток громади з державного бюджету у вигляді субвенцій.

За словами Віталія Кличка, перемовини про доручення до такого меморандуму ведуться і з іншими локальними партіями і територіальними громадами. Щоправда, він відмовився уточнити, хто саме з мерів може приєднатися до «Форуму єдності».

Також під час виступу Владислав Атрошенко натякнув на підтримку його партією Віталія Кличка на майбутніх виборах президента. Мер Чернігова заявив, що «Рідний дім» підтримає Кличка «на тернистому шляху від мера Києва до загальнонаціонального лідера».

До речі
Приблизно половину своєї більш ніж півгодинної промови Віталій Кличко називав Владислава Атрошенка В’ячеславом. Правильне ім’я свого партнера по новій «коаліції» мер Києва почав використовувати після того, як йому на сцену Палацу культури винесли папірчик з невідомим текстом. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Владислав Атрошенко #Віталій Кличко #форум #УДАР #Рідний дім #вибори
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...