• Главная
  • Персеїди-2021: де і коли спостерігати «зоряний дощ»
16:08, 2 августа 2021 г.

Персеїди-2021: де і коли спостерігати «зоряний дощ»

Персеїди-2021: де і коли спостерігати «зоряний дощ»

Персеїди (або метеорний потік Персеїди) – це найвідоміший зорепад, який відбувається щороку з боку сузір'я Персея з найвищою інтенсивністю у серпні.

Про це повідомляє Кафедра метеорології та кліматології КНУ ім. Шевченка.

Метеорний потік Персеїди вже почав свою активність. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ». Його інтенсивність поступово зростає, досягає максимуму і потім – поступово спадає.

«Зоряний дощ» можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня по 22 серпня. Період найбільшої активності – з 8 по 14 серпня, а пік припадає на 11–13 серпня. Цього року в цей період за годину можна буде спостерігати близько 100 метеоритів за годину – значно більше, ніж під час інших зорепадів.

При сприятливій погоді можна спостерігати зорепад неозброєним оком. Ніяких спеціальних пристосувань, щоб спостерігати за Персеїдами, не потрібно. Краще всього дивитися на метеори подалі від яскравих джерел світла (бажано – подалі від великих міст), необхідно дивитися на північний схід. Як правило, найбільша кількість метеорів спостерігається в години перед світанком.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Персеїди-2021 #метеорний потік #зоряний дощ #зорепад
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...