• Главная
  • «Останній герой»: біля чернігівського СБУ лишилося тільки одне дерево
19:03, 9 августа 2021 г.

«Останній герой»: біля чернігівського СБУ лишилося тільки одне дерево

До нашої редакції звернулася чернігівка на ім’я Аліса. Вона повідомила, що на парній стороні вулиці Шевченка, між Красним мостом та перехрестям з вулицею Молодчого, комунальники пиляють усі дерева підряд. Ми прийшли на місце події, аби поспілкуватися з жінкою і дізнатися, що ж сталося та чи є дозвільні документи на таку діяльність.

Картина, яка постала перед нашими очима, і справді не могла не вразити: від колись затишної затіненої алеї, що тягнулася вздовж вулиці, зосталися самі пеньки. А ось на новоствореній автостоянці біля магазину «Квартал» і пеньків уже не залишилось.

Будинки під сонцем

– Это полный беспредел. Были деревья под нашим домом – и жару было намного легче переносить. Я на пятом этаже живу, в 51-м доме по Шевченка, и тепер, когда сонце поворачивает в нашу сторону, то становится совсем невозможно: асфальт и кирпичи разогреваются до 45 градусов. Но зато у нас парковку для эсбэушников «узаконили» напротив «Квартала», а жильцы нашего дома как парковались, так и паркуются во дворах. И сейчас – я прохожу, а тут напротив все деревья выпиливают. А что будет после них? Поставят контейнеры с метровыми деревьями, которые ничего не дают, или три цветочка посадят? Естественно, может быть, там какое дерево и болело. Но я прошла и осмотрела каждый пенек – вся древесина здоровая, – розповіла пані Аліса.

Також ми поспілкувались з комунальниками, які просто перед нами продовжували пиляти дерева. Вони повідомили, що виконують наказ і навіть показали ордер на видалення зелених насаджень. Відповідно до нього на ділянці вулиці Шевченка ліквідували 22 дерева (10 каштанів віком від 20 до 50 років, шість 5-річних горобин, три 40-річних ясени, дві тополі віком 45 і 60 років, один 13-річний клен).

В ордері зазначається, що стан більшості дерев був задовільним. Лише три каштани та один ясен виявилися дуплистими, тополі начебто досягли граничного віку, а клен небезпечно нахилився.

«Останній герой»: біля чернігівського СБУ лишилося тільки одне дерево, фото-6

Він залишився один

По суті, на парній стороні вулиці, між Красним мостом та перехрестям з вулицею Молодчого, лишилося тільки одне дерево – 60-річний в’яз. Він росте на перехресті між вулицями Шевченка та Молодчого біля будівлі колишнього психолого-педагогічного факультету НУ «Чернігівський колегіум» імені Шевченка.

Як нам стало відомо з того ж ордера, відновна вартість 14 спиляних дерев, що знаходилися у задовільному стані, сягає 221 168 грн. Вони будуть направлені у спецфонд, гроші з якого можуть використовуватись тільки на озеленення Чернігова.

Комунальники запевняють, що без дерев ця ділянка вулиці не залишиться, їх саджатимуть тут уже цього року. Але, як скоро вони зможуть давати ту заповітну тінь та затишок жителям навколишніх будинків, – питання риторичне.

КП «Зеленбуд» обіцяє, що замість спиляних дерев протягом цього року між Красним мостом та вулицею Молодчого висадять 39 гостролистих кленів вартістю 643 773 грн та 16 іспанських платанів за 354 352 грн. Загалом же в місті у 2021 році планують висадити 625 дерев.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#КП "Зеленбуд" #АТП-2528 #дерева #вул. Шевченка #СБУ
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...