• Главная
  • Коронавірус «Дельта»: чернігівські лікарі повідомили про симптоми та ускладнення
16:22, 12 августа

Коронавірус «Дельта»: чернігівські лікарі повідомили про симптоми та ускладнення

У Чернігові зафіксували перші два випадки зараження новим штамом коронавірусу «Дельта». Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук секретар міської ради Олександр Ломако. За оцінками вчених цей штам значно заразніший. Він в два рази частіше призводить до госпіталізації і майже в 1,5 рази частіше – до реанімації.

Лікарі визначають найбільш характерні ознаки штаму «Дельта».

– Людина не втрачає смаку. Вона відчуває усі запахи. Може не бути дуже високої температури, а загальні симптоми, як для гострої респіраторно-вірусної інфекції. Болить горло, температура, нежить, загальна слабкість. І все. Але, по-перше, людина вже заразна. По-друге, короткий період, коли у людини немає проявів, а вона вже заражати. По-третє, скорочений інкубаційний період – до тижня, – каже Ірина Сорокіна, заступниця медичного директора з поліклінічної роботи КНП «Чернігівська лікарня №2».

Хвороба підступна, каже Інна Сорокіна. На тлі не дуже виражених симптомів штам «Дельта» може викликати небажані побічні ефекти.

– Тромбози нижніх кінцівок. Не кажучи, про інсульти та інфаркти. По-друге, штам «Дельта» може вражати нирки, печінку, кишково-шлунковий тракт.

Якщо з‘явилися ознаки ГРВІ, будь ласка, зверніться до лікаря, зробіть швидкій тест, ПЛР-тест, обстежтеся, щоб знати, наскільки ви небезпечні для оточення. Також Ірина Сорокіна назвала три важливих правила: носити маску, дотримуватися дистанції – 1,5 м, а також треба добре мити руки.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#коронавірус #штам Дельта #COVID-19 #Delta #зараження #Інна Сорокіна #симптоми #побічні ефекти
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...