• Главная
  • Квіти переїхали: як чернігівські підприємці обживаються на новому місці
13:43, 11 сентября

Квіти переїхали: як чернігівські підприємці обживаються на новому місці

Квіти переїхали: як чернігівські підприємці обживаються на новому місці

Кожен чернігівець хоч раз у житті проходив крізь такий собі тунель Центрального ринку від «Дитячого світу» до основного входу на ринок. Саме там до веснии 2021 року розташовувався найбільший пул підприємців, які торгували квітами. Усе змінилося, коли напередодні 8 березня їх попросили звільнити приміщення їхніх МАФів через майбутнє будівництво на цьому місці нового торгово-розважального центру.

Тоді вони намагались знайти захист у міського голови Чернігова Владислава Атрошенка. А він у свою чергу не приховував, що має стосунок до «Дитячого світу». І підтвердив: на місці старого торгового центру побудують новий, та ще й з підземним паркінгом. У підсумку підприємців не «викинули на вулицю», а запропонували два варіанти переїзду: оновлений ринок на вулиці Музичній у районі Шерстянки та «соціальний ринок» біля Воскресенської церкви, куди свого часу витснули усіх, хто торгував «з асфальту» на Ремісничій. Підприємці обрали останній варіант.

Дехто почав торгувати на старих металевих прилавках цього ринку ще з травня, але деякі продавчині чекали на будівництво нових бутиків. Адже боялися зіпсувати квіти за умов шаленої спеки та просто втратити гроші.

Павільйони тепер свої

Літо пройшло, на дворі вже вересень, а на «соціальному ринку» на Ремісничій нарешті збудували два ряди сучасних бутиків (6 кв. м кожен). Туди вже встигли переїхати кілька підприємців, а також і ті, хто лише планують облаштовуватись на нових торгових місцях.

До речі, за встановлення кожного з них підприємці заплатили по 25 200 грн. Ці кошти враховуються як орендна плата за розміщення кіоску на цьому ринку до 31 жовтня 2022 року включно. Відповідно до договору про співробітництво між підприємцями та КП «Паркування та ринок», павільйони з полегшених конструкцій належать підприємцям. Яка буде вартість оренди торгового місця після закінчення терміну угоди, поки невідомо.

За словами підприємців, люди, які приходили до них за квітами 31 серпня та 1 вересня, в один голос стверджували, що сюди доставатися незручно, а біля «Дитячого світу» було краще. Більшість підприємців теж не в захваті від нової квіткової локації, але краще тут, ніж закривати хоч і маленький, але бізнес. Були пропозиції переїхати на Шерстянку, однак там бутик нібито коштує значно дорожче – 400 000 грн.

Пані Юлія Коробко розпочала торгівлю квітами з нового кіоску більше ніж тиждень тому, хоч і без певних зручностей.

– Нам мають провести воду та світло, і тоді умови стануть кращими. Попри все ми виходимо на роботу, закуповуємо свіжий товар, беремо власноруч вирощені квіти та чекаємо на своїх покупців. Ви ж самі бачите, хтось уже капітально відкрився, а в когось ще заплановані певні роботи в бутиках. Це ще не остаточний вигляд ринку, але вже зараз нас тут добре видно і доволі просторо, – зазначила підприємниця.

Покупці заплутались

У свою чергу інша продавчиня квітів, Ганна Василівна, досі торгує за старим, металевим прилавком, які з часом обіцяють взагалі прибрати. Вона тільки роздумує над переїздом.

– Я своїми квітами торгую тут з травня ціле літо, але поки що на старому, металевому прилавку. У мене є тут бутик, але я ще туди не заходила. Буду обживатись там протягом вересня. А щодо людей, то такого потоку, як біля «Дитячого світу», тут немає. Малувато приходять до нас, бо не знають, куди ми ділись з попереднього місця, – каже пані Галина.

Із тим, що покупців набагато менше, ніж на попередній локації, погоджується й Юлія Коробко, проте вважає, що «не все одразу» і з часом клієнтів тут побільшає.

На оновленному ринку на Ремісничій більше не буде старих металевих відкритих прилавків – залишиться тільки 4 ряди бутиків для квітникарів. Куди перевезуть «блошиний ринок», що раніше тут функціонував, поки невідомо.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#квіти #підприємці #ТРЦ #будівництво #переїзд #ринок
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...